بررسی مستقل رفتار آمازون با کارگرانش


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این تصمیم به این معنی است که سهامداران و سرمایه گذاران آمازون برای اولین بار در مورد این موضوع رأی خواهند داد و عملکرد آمازون در ارتباط با کارگرانش را قضاوت خواهند کرد. بدین منظور از راهنمایی‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ماه نوامبر استفاده شده که باعث حمایت بیشتر از چنین کاری شده است.

آمازون که توسط میلیاردری به نام جف بزوس تأسیس شده، در سال‌های اخیر به دلیل سو رفتار با کارگران، از جمله طرح ادعای شرایط بد کاری در انبارهای خود و تلاش برای جلوگیری از تشکیل اتحادیه کارگران، با انتقادهای فزاینده‌ای مواجه شده است.

سهام داران آمازون از این شرکت خواسته شده‌اند تا یک حسابرسی مستقل را بپذیرد و گزارشی هم از شرایط کاری در این شرکت ارائه دهد.

در حالی که آمازون از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده خواسته بود از رأی‌گیری برای رسیدگی به این موضوع خودداری کنند، زیرا ماجرای مذکور به عملیات عادی تجاری مربوط می‌شود، اما این استدلال مورد پذیرش قرار نگرفته است.

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام آمازون برای رسیدگی نهایی به این موضوع در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد. هفته گذشته حدود ۵۵ درصد از کارگران یک انبار آمازون در استیتن آیلند به تشکیل اولین اتحادیه کارگری در این شرکت رأی دادند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد