بررسی مصوبه احراز صلاحیت مدیران اپراتورهای ارتباطی به مجلس رفت


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در آخرین جلسه خود در تاریخ ۲۴ شهریورماه جاری طرحی را به تصویب رساند که بر مبنای آن، از این پس انتصاب مدیران اپراتورهایی که بیش از ۵۰۰ هزار مشترک دارند، باید با تایید صلاحیت رگولاتوری صورت گیرد.

طبق این مصوبه مدیران اپراتورها باید از نظر رشته تحصیلی و سابقه حداقل ۸ ساله حرفه ای و تخصصی در این حوزه، احراز صلاحیت شوند و حتی قائم مقام، سرپرست و جانشین مدیران اعلام شده نیز مشمول این مصوبه خواهند بود. بر اساس این مصوبه باید صلاحیت حرفه ای اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل، قائم مقام و معاونان فنی اپراتورها در هنگام انتصاب از سوی رگولاتوری تایید شود. در این مصوبه قید شد که این شروط برای مدیران جدیدی که برای انتصاب در پست های مدیریتی معرفی می شوند، لازم الاجرا بوده و مدیران منصوب شده قبلی را شامل نمی شود.

اما تصویب این طرح از سوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با حاشیه های بسیاری طی دو هفته اخیر همراه بود. چرا که همزمان با انتصاب مدیر عامل اپراتور رایتل اتفاق افتاد. این اپراتور در مراسمی رسمی «مینا مهرنوش» را به سمت مدیرعاملی این اپراتور وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) معرفی کرد.

پس از این انتصاب، رگولاتوری با استناد به مصوبه یک روزه خود، این حکم را فاقد وجاهت قانونی و سرپیچی از مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات عنوان و اعلام کرد که اقدامات و تصمیمات «مینا مهرنوش» مورد قبول رگولاتوری نخواهد بود.

از این رو پای دیوان عدالت اداری به این ماجرا باز شد و روز گذشته این دیوان، حکم بر ابطال موقت این مصوبه داد؛ اما امروز این حکم را لغو کرد. از سوی دیگر روز گذشته شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) نیز از موافقت با استعفای مینا مهرنوش که مدیرعاملی رایتل را همزمان با این مصوبه، در اختیار گرفته بود خبر داد.

هم اکنون نیز کارگروه طرح اصلاح موادی از قانون اصل ۴۴ قانون اساسی در کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ بررسی این مصوبه را در خصوص احراز صلاحیت فنی اپراتورها در دستور کار قرار داده است.

این کارگروه در جلسه عصر امروز خود دوشنبه، بررسی ابعاد این مصوبه را در دستور کار دارد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران منصوب شد
تخریب فیبرنوری شهرداری و قطع دسترسی به برخی سایت های ایرانی
بررسی تغییر نرخ مکالمات موبایل و پیامک
مشخصات کامل گوشی وان پلاس نورد فاش شد