برزیل حاضر به مذاکره با آمریکا درباره هواوی نشد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز ، ۴ اپراتور بزرگ از دیدار با یک مقام آمریکایی که خواهان حذف تجهیزات هواوی از شبکه۵Gاین کشور است، خودداری کرده اند.

به گفته یک منبع آگاه این اپراتورهای موبایل دعوت سفارت آمریکا برای دیدار با کیت کراچ معاون وزارت امورخارجه آمریکا در امور رشد اقتصادی، انرژی و محیط زیست را رد کرده اند.

 او در این باره می گوید: این دعوتنامه با گزینه های بازار آزادی که ما به آن عادت داریم، همخوانی ندارد. ما باید آزادانه بهترین تصمیم های مالی را بگیریم.

شرکت تلفونیکا برزیل، گروه او آی، TIM و کلارو هر یک بین ۱۹ تا ۲۹ درصد از بازار برزیل را در اختیار دارند . هم اکنون این شرکت ها در تدارک برای مناقصه ای که سال آینده در برزیل برگزار می شود، از تجهیزات هواوی استفاده می کنند.

همچنین آنها  از ممنوعیت استفاده از تجهیزات این غول مخابراتی چین که از سوی دولت آمریکا دنبال می شود، حمایت نمی کنند.

دولت ترامپ فشارهای دیپلماتیک خود را عدم استفاده از تجهیزات هواوی در سراسر جهان افزایش داده و ادعا می کند این شرکت چینی از کاربران جاسوسی می کند. 


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

موبایل های پرچمدار بدون فناوری دوربین زیر نمایشگر عرضه می شوند
ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ