برزیل قابلیت پرداخت آنلاین واتس اپ را متوقف کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز،  بانک مرکزی برزیل، قابلیت آزمایشی و جدید واتس اپ برای انتقال پول به وسیله چت را تعلیق کرد و به شرکت های ویزا و مستر کارت دستور داد پردازش پرداخت های انجام شده توسط این سیستم را متوقف کنند.

 واتس اپ هفته گذشته قابلیت جدیدی را در برزیل ارائه کرد که به کاربران اجازه می دهد از طریق چت به کاربران دیگر یا کسب و کارهای محلی پول منتقل کنند. این قابلیت به کاربران اجازه می دهد وجه نقد را مشابه ضمیمه کردن عکس یا ویدئو به دیگری منتقل کنند.

بانک مرکزی برزیل در بیانیه ای اعلام کرد ارائه این سرویس بدون انجام تحلیل  از سوی مقامات مالی این کشور به قدرت رقابت، کارآمدی و فرایند حفظ اطلاعات شخصی  درسیستم پرداخت خسارت می زند.

 واتس اپ در برزیل بیش از ۱۲۰ میلیون کاربر فعال دارد و این کشور پس از هند، دومین بازار بزرگ اپلیکیشن مذکور به حساب می آید. البته واتس اپ برای ارائه قابلیت پرداخت آنلاین در هند نیز با چالش هایی روبرو شده بود.

البته سخنگوی واتس اعلام کرد این پلتفرم به همکاری با شرکای محلی و بانک مرکزی برزیل ادامه می دهد تا پرداخت های دیجیتال را برای کاربرانش در این کشور فراهم کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

پرچمدار موتورلا با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسیلی!
جزئیات سند راهبردی اتحادیه اروپا برای «اینترنت بهتر کودکان»
جهان در سال ۲۰۲۲ بر مدار کدام فناوری ها می چرخد
گوگل تست هفتگی کرونا را برای حضور در ادارات خود اجباری کرد