برنامه ریزی برای تعامل با پیشگامان اقتصاد دیجیتال


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، گسترش فناوری‌های دیجیتال سبب شده تا کشورها به چشم یک فرصت به این امکان نگریسته و زمینه‌های بهره‌برداری حداکثری از آن را فراهم کنند.

ترویج و توانمندسازی عمومی، یکی از اولویت‌هایی است که با اجرای برنامه‌های مختلف دنبال می‌شود. این رویکرد شامل توانمندسازی در سطوح دانش‌آموزان و ترویج در سطح مدارس و مکان‌های عمومی است. همچنین ترویج و توانمندسازی تخصصی، دیگر برنامه‌ای است که ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری آن را بر عهده دارد.

نخستین گام این ستاد شامل توانمندسازی در سطوح دانشجویان و اساتید و ترویج در سطح دانشگاه‌ها از طریق رویدادهای مختلف و شتابدهنده‌های اشتغال است.

ضرورت جهت‌دهی به پژوهش و خلق دانش، دیگر برنامه مهم ستاد است. این برنامه، اهمیت خود را در قالب حمایت از پژوهش‌های دانشگاهی در حوزه‌های فناوری محور اولویت‌دار ستاد در سطوح تحصیلات تکمیلی و همچنین پژوهش‌های دارای مشتری در حوزه‌های اولویت‌دار از طریق تأمین مالی مشترک با نهادهای مالی و یا مشتریان نشان می‌دهد.

از دیگر برنامه‌ها و اقدامات ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، گسترش فضاهای مربوط به شرکت‌های خلاق و کمک به متنوع‌سازی آنها است. این برنامه شامل حمایت از توسعه و گسترش فضاهای مربوط به شرکت‌های خلاق به ویژه شتابدهنده‌ها، آزمایشگاه‌های زنده و ارائه خدمات متنوع در این زمینه با رویکرد متنوع‌سازی مساله‌محور و متنوع سازی فناورانه است.

به ثمر نشستن تمامی این برنامه‌ها، مرهون جهت‌دهی به تأمین مالی این زیست‌بوم است. این برنامه شامل مشارکت و حمایت از نهادهای تأمین مالی موجود در زیست‌بوم در جهت متنوع‌سازی مساله‌محور و فناورانه است.

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی برنامه، تعامل سازنده با شرکت‌های بزرگ و پیشگامان اقتصاد دیجیتال را به منظور افزایش نفوذ فناوری‌های دیجیتال و پیشبرد برنامه‌های متنوع‌سازی، توسعه بازار و صادرات، با جدیت دنبال می‌کند.

همکاری در سطح ملی در جهت بهبودی فضای کسب و کار و رگولاتوری زیست‌بوم که شامل تعامل با انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و نهادهای حاکمیتی در جهت کمک به بهبود فضای کسب و کار و رگولاتوری زیست بوم است، از دیگر برنامه‌های این ستاد محسوب می‌شود.

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای تعامل با نهادهای بین‌المللی و کمک به گسترش حضور در بازارهای جهانی، همکاری‌هایی برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های نهادها و بازارهای بین المللی را در برنامه‌های خود قرار داده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حمله سایبری به سیستمهای فناوری اطلاعات فولاد کشور دفع شد
دومین پرتاب تحقیقاتی ماهواره بر «ذوالجناح» انجام شد
تبدیل وضعیت دو پژوهشکده پژوهشگاه فضایی ایران از اصولی به قطعی
رضایت ۷۴ درصدی مردم از اپلیکیشن‌های سلامت