برچسب های اطلاعات جعلی فیس بوک بر پست های ترامپ بی تاثیر است


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگراری مهر به نقل از تلگراف، طبق گزارش هایی از مذاکرات هیات های داخلی فیس بوک، تلاش های این شرکت برای برچسب زدن اخبار جعلی و گمراه کننده دونالد ترامپ برای جلوگیری از انتشار آنها تاثیرگذاری اندکی داشته است.

طی ۵ روز گذشته فیس بوک برچسب راستی آزمایی را تقریبا به تمام پست های رییس جمهور آمریکا افزوده است. بیشتر این پست ها انتقادی به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند.

در یک جلسه داخلی، یکی از محققان فیس بوک اعلام کرد تلاش ها برای هشدار دادن در باره پست های حاوی اطلاعات جعلی فقط ۸ درصد از انتشار آنها کاسته است.

او در این باره گفت: ما شواهدی در اختیار داریم که الصاق برچسب به این پست ها فقط ۸ درصد از میزان اشتراک گذاری دوباره آنها کاسته است. 

ترامپ در حساب های کاربری توئیتر و فیس بوک خود مرتبا ادعا می کند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دستکاری شده است اما هیچ شواهدی در این باره ارائه نکرده است.

در سال ۲۰۱۷ میلادی این پلتفرم متهم شد برای جلوگیری از انتشا اخبار جعلی فعالیت های لازم را انجام نمی دهد و پس از آن سیاست برچسب زدن پست های فیس بوک آغاز شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

سامانه جامع تجارت وارد فاز عملیاتی شد
نقشه ماهواره ای بارندگی در کشور منتشر شد/حداکثر بارش در ۶ استان
ورود مجلس به موضوع «حکمرانی داده»
نصب کارتخوان کارت ملی هوشمند در شعب بانکی