برگزاری مراسم وداع با شهید والامقام «سید مرتضی رضا قدیری»


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، آئین وداع با پیکر تازه تفحص شده شهید والامقام “سید مرتضی رضا قدیری” روز چهارشنبه، ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ با حضور خانواده معظم این شهید، مدیران و کارکنان شرکت مخابرات ایران و به منظور قدردانی از ایثارگری و میثاق با اندیشه های وی برگزار می شود.

بر اساس این خبر ، این مراسم از ساعت ۹ صبح در مقابل ساختمان شهید رضا قدیری شروع می شود و ساعت ۱۰:۳۰همزمان با مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) در نمازخانه ساختمان زنده یاد وفاغفاریان ادامه خواهد داشت.

سیدمرتضی رضا قدیری، کارمند مخابرات که در ایام جنگ تحمیلی به عنوان بیسیم چی گردان کمیل در جبهه حضور داشت؛ در سال ۱۳۶۱، به شهادت رسید اما تاکنون اثری از پیکرش به دست نیامده و به عنوان شهید مفقود الاثر بود.

پیکر این شهید مفقود الجسد، بعد از ۳۹ سال ، به آغوش ملت شهید پرور ایران بازگشت و مورد استقبال قرار گرفت.

سیدمرتضی در لحظات آخر مقاومت در کانال فکه، در جواب التماس های حاج همت برای حرف زدن پشت بیسیم گفته بود: بعثی ها وارد کانال شدند، سلام ما را به امام برسون… بگو حسین وارجنگیدیم و حسین وار شهید شدیم.

سیدمرتضی، نوزدهم مرداد سال ۱۳۳۴، در تهران دیده به جهان گشود. تا پایان دوره متوسطه در رشته ریاضی درس خواند. کارمند مخابرات بود. سال۱۳۵۸ ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست و یکم بهمن ۱۳۶۱، در فکه توسط نیروهای عراقی شهید شد.

در فرازی از وصیت نامه این شهید گران قدر آمده است:

توشه آخرت را مهیا کنید و کمرها را محکم ببندید و نمازهای یومیه را حتماً به جماعت بخوانید زیرا که : «الصلوه عمود الدین و الصلوه معراج المومن..»

پخش برخط این مراسم از درگاه های زیر قابل مشاهده است:

۱- وبسایت شرکت مخابرات ایران:
www.tci.ir/live

۲- پخش آنلاین آپارات:
http://www.aparat.com/tci_iran

۳- پخش زنده اینستاگرام:
https://instagram.com/tci_iran

۴- هیئت آنلاین:
www.heyatonline.ir/fa/heyat/۳۱۵۴

۵- شبکه ویدیو کنفرانس شاوک


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حمله سایبری به سیستمهای فناوری اطلاعات فولاد کشور دفع شد
دومین پرتاب تحقیقاتی ماهواره بر «ذوالجناح» انجام شد
تبدیل وضعیت دو پژوهشکده پژوهشگاه فضایی ایران از اصولی به قطعی
رضایت ۷۴ درصدی مردم از اپلیکیشن‌های سلامت