بزرگترین انجمن رایانه‌ای دنیا خواستار تعلیق فناوری تشخیص چهره شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ان بی سی نیوز، انجمن ماشین‌های حسابگر که قدیمی‌ترین انجمن علمی و فنی و آموزشی در رشته کامپیوتر در جهان بوده و در سال ۱۹۴۷ تأسیس شده هر سال جایزه علمی معتبر تورینگ را نیز اعطا می‌کند.

این انجمن رشد حرفه‌ای تعداد اعضایش را با فراهم کردن فرصت‌ها برای یادگیری مادام‌العمر، توسعه حرفه‌ای و شبکه ارتباطی حرفه‌ای پشتیبانی می‌کند. مقر این انجمن آموزشی بین‌المللی در نیویورک بوده و دارای ۱۷۰ شعبه محلی نیز هست.

انجمن مذکور در بیانیه روز سه شنبه خود تصریح کرده که فناوری‌های کنترل و نظارت اغلب به شکلی غرض ورزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند و لذا استفاده از آنها موجب آسیب دیدن برخی گروه‌های آسیب پذیر و محروم در جامعه می‌شود. از جمله این گروه‌ها می‌توان به اقلیت‌های قومی، نژادی و جنسیتی اشاره کرد.

در بخش دیگری از بیانیه یادشده که در کمیته سیاست گذاری فناوری انجمن مذکور تهیه شده، آمده است: فناوری یادشده بسته به نحوه استفاده می‌تواند مفید یا مضر باشد. ولی سواستفاده از آن باعث به خطرافتادن حقوق بشر و حقوق قانونی افراد و نقض حریم شخصی آنها و زیر سوال رفتن عدالت و آزادی‌های شخصی خواهد شد. از همین رو سیاست گذاران باید از تعلیق استفاده از این فناوری تا زمان تعیین استانداردهای دقیق، عادلانه و مسئولانه حمایت کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کشف آسیب‌پذیری‌ در محصولات Adobe
پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌زده استان کرمان
کره جنوبی اپل را به چالش می کشد
اپل دومین کارمند افشاگر خود را اخراج کرد