بلندگوهای صوتی آمازون و گوگل از کاربران استراق سمع می کنند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، در حال حاضر امنیت اطلاعات و حفظ حریم شخصی افراد در حوزه استفاده از بلندگوهای هوشمند اهمیت زیادی یافته است.

 چندی قبل فاش شد کارمندان گوگل و اپل کلیپ های صوتی ضبط شده از محاورات کاربران در بلندگوهای هوشمند این شرکت ها را گوش می داده اند.

اکنون چالشی دیگر درباره بلندگوهای هوشمند فاش شده است. گروهی از محققان متوجه شده اند هکرها با کمک اپلیکیشن های قابل نصب در پلتفرم های «گوگل هوم» و «الکسا»، می توانند  از کاربران استراق سمع کنند.

محققان شرکت امنیتی  Security Research Labs اپلیکیشن هایی به نام Skills برای الکسا و Actions برای گوگل هوم ابداع کردند. این اپلیکیشن ها با سواستفاده از شکاف های امنیتی توانستند دستگاه ها را هک کنند.

 این در حالی است که شرکت مذکور  چند اپلیکیشن دیگر برای پلتفرم ها ابداع کرده که به نظر قانونی می رسند اما  دارای کدهای مخرب هستند.

 این اپلیکیشن ها توانستند اطلاعات شخصی مانند پسوردها را جمع آوری و از کاربران استراق سمع کنند. برای این منظور اپلیکیشن پیام اختلالی منتشر می کرد و به نظر می رسید فعال نیست اما در واقع همچنان به فعالیت خود ادامه می داد و مکالمه کاربران را ثبت می کرد.

 جالب آنکه گروهی از کارشناسان انسانی نیز این اپلیکیشن ها را تایید کردند. در حقیقت اپلیکیشن ها زمانی حذف شدند که محققان شکاف های امنیتی مذکور را به گوگل و آمازون هشدار دادند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

گوگل زیر ذره بین سازمان نظارت بر رقابت انگلیس قرار گرفت
افتتاح مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول
هیچ جناحی اراده راه اندازی پیام رسان بومی را نداشت
در فضای مجازی پر مخاطره ای تنفس می‌کنیم