بلندگوی هوشمند «الکسا» به سوالات مبهم هم جواب می دهد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، السکا تا به حال با بررسی برخی کلمات مشخص در سوالات و انجام جستجوهایی در مورد آنها پاسخ خود را ارائه می کرد. اما اگر فردی سوالی را طرح می کرد وسپس سوال خود را تغییر می داد، ممکن بود با پاسخ های مبهم و بی ربط الکسا مواجه شود. همچنین برخی افراد برای تفریح و خنده سوالاتی بی سر و ته و مضحک را از الکسا می پرسیدند که این مساله هم باعث می شد الکسا نتواند پاسخ های مناسبی ارائه دهد.

البته فراوانی این موارد در پاسخ های الکسا محدود بوده و از ۶ درصد فراتر نمی رود. اما گروه طراح الکسا در آمازون با ارتقای امکانات و توانمندی های این بلندگو آن را باهوش تر کرده اند.

آنها بدین منظور داده های ورودی صوتی پرسش گران را افزایش داده اند و این داده ها را بر مبنای میزان تشخیص پذیریشان برای الکسا تقسیم بندی کرده اند. سپس از یک مدل رایانه ای موسوم به Bi-LSTM برای یافتن پاسخ های مناسب به سوالات مبهم و گنگ استفاده شد تا الکسا با استفاده از هوش مصنوعی خود بتواند یکی از این پاسخ ها را به دلخواه انتخاب کند. الکسا می تواند در آینده با استفاده از این سیستم دقت خود را در پاسخگویی به سوالات از ۸۳.۷ درصد فعلی به ۹۰.۴ درصد افزایش دهد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مهلت پرداخت قبوض تلفن ثابت اعلام شد
رویداد طراحی منظومه ماهواره ای به مرحله پایانی رسید
دوره آنلاین آشنایی با فناوری های توانمندساز برگزار شد
۳ ایده برتر در حوزه ناوبری فضایی معرفی شدند