بهره‌مندی روستاهای بالای ۲۰ خانوار از تلفن همراه و اینترنت پرسرعت


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

بهروز رزمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در حال حاضر با نصب دکل و ایستگاه‌های بی. تی. اس در مناطق مختلف استان توسعه تلفن همراه و اینترنت در مناطق روستایی بالای ۲۰ خانوار در مناطق مختلف استان اردبیل در اولویت جدی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در قالب برنامه ششم توسعه قرار است این زیرساخت‌ها در مناطق روستایی بالای ۲۰ خانوار فراهم آید که در استان تنها ۱۴۰ روستا از این امکان بی‌بهره هستند که تلاش می‌کنیم زیرساخت‌های لازم را مهیا کنیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: بیشترین روستاها مربوط به شهرستان مرزی بیله‌سوار است که مقرر شد با پشتیبانی نماینده مردم این شهرستان در مجلس و تأمین اعتبار از طریق وزارتخانه ۱۸ روستای باقی مانده در این شهرستان از زیرساخت‌های تلفن همراه و اینترنت پرسرعت استفاده کنند.

رزمی به نصب ۴۴ سایت بی. تی. اس برای حل مشکل آنتن‌دهی تلفن همراه در مناطق روستایی استان اشاره کرد و افزود: با نصب این سایت‌های تلفن همراه امیدواریم در استان دغدغه‌ای از لحاظ پوشش تلفن همراه نداشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در این شهرستان در کنار روستاها قرار است در محل نصب دکل نفتی نیز برای بهره‌مندی کادر تخصصی و کارشناسان زمینه برخورداری از اینترنت پرسرعت فراهم آید تا امر حفاری و اکتشاف نفت در این منطقه با مطلوبیت به انجام برسد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل اضافه کرد: تلاش کردیم تا با تأمین زیرساخت‌های لازم به‌ویژه اتصال مدارس شهری و روستایی به شبکه ملی برای سال تحصیلی پیش‌رو دغدغه‌ای از بابت تحصیل دانش‌آموزان در فضای مجازی و شبکه شاد به‌وجود نیاید.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

لاوصولی ۳۳ میلیارد تومان از مطالبات شرکت ارتباطات زیرساخت
الزام اپراتورها به اطلاع‌رسانی قبل از قطع تلفن ثابت
رویکرد غیرسازنده فیس‌بوک در زمینه همکاری با رسانه‌های استرالیا
هیچ منعی برای توسعه ارتباطات بین‌الملل وجود ندارد