بیست و نهمین شماره مجله فناوری مهر منتشر شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، این شماره از مجله فناوری مهر، در بخش علم و دانش در گزارشی به بررسی ابعاد سهم پژوهش از تولید ناخالص داخلی پرداخته است.

در این بخش، مقایسه ۴ ساله از بهبود وضعیت علم و فناوری کشور و کسب رتبه ۱۴ جهانی ایران در استنادات علمی از جمله اخبار مهم محسوب می شود.

در همین حال نتایج تازه ترین تحقیقات در خصوص تاثیر آلودگی هوا بر جسم و روان نیز در این بخش منتشر شده است.

در بخش فناوری های نوین، شماره ۲۹ مجله فناوری مهر گزارشی خواندنی در خصوص کارخانه نوآوری آزادی با عنوان «خط تولید ایده در کارخانه استارت‌آپ سازی» منتشر کرده است.

حمایت از ایده های فناوری برای کاهش آلاینده ها و نحوه آنالیز دوده خودرو از دیگر اخبار مهم این بخش است.

در این بخش خبر «محقق ایرانی کارآمدترین باتری جهان را ساخت» نیز به چشم می خورد.

در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات، گفتگوی مشروحی در خصوص سند پیوست پدافند سایبری شبکه ملی اطلاعات با عنوان «وقتی هزینه دشمن برای تهدیدات سایبری بالا می رود» منتشر شده است.

در همین حال پیشنهاد ارائه پهنای باند رایگان به کاربران شبکه ملی اطلاعات و اصلاح برداشت وزارت ارتباطات از مفهوم شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی از دیگر اخبار مهم این بخش است.

تست موفقیت آمیز قطع اینترنت در روسیه از جمله اخبار مهم بخش فناوری اطلاعات به شمار می رود.

بیست و نهمین شماره مجله فناوری مهر در بخش فناوری خودرو، خبر از ساخت دستگاه شبیه ساز رانندگی ویژه اتوبوسرانان می دهد. در همین حال ساخت دستگاه تشخیص خواب آلودگی حین رانندگی و نیز تولید نخستین خودروی تولید داخل در ترکیه از دیگر اخبار خواندنی این بخش است.

در بخش هوافضا، آخرین وضعیت ساخت ماهواره های ایرانی و آغاز رایزنی ایران برای اعزام فضانورد محقق با همکاری یک کشور پیشرفته دیده می شود.

در این بخش، گزارش جذابی از مهمترین ماموریت های فضایی در سال ۲۰۱۹ که شکست خوردند نیز وجود دارد.

بیست و نهمین مجله فناوری مهر در ۶۴ صفحه از این لینک قابل دسترسی است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نخست وزیر انگلیس «جف بزوس» را درباره مالیات به چالش می کشد
امکان گفتگوی مستقیم صوتی با وزیر ارتباطات فراهم شد
نتایج تحقیق کمیسیون فدرال تجارت از ادغام شرکت های فناوری
چالش های «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» در بخش ICT