بیست و هشتمین مجله فناوری مهر منتشر شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، شماره ۲۸ مجله فناوری مهر در بخش فناوری های نوین در گزارشی از تولید ۴۴ قلم تجهیزات پزشکی در کشور در زمان تحریم خبر داده است.

«دانشمندان ایرانی و ترکیه ای برنده جایزه مصطفی (ص) شدند» و «تولید انبوه فناوری پرتاب موشک زیر دریا» از دیگر اخبار مهم این بخش است. بهبود چروک و آکنه با پیوند سلولهای بنیادی فرد به پوست، از دیگر اخبار خواندنی بخش فناوری های نوین محسوب می شود.

در بخش علم و دانش، مهمترین خبر مربوط به «نامگذاری جایزه جهانی ریاضیات به نام مریم میرزاخانی» است. در همین حال معرفی برنده جایزه ایرانی ابن سینا برای اخلاق در علم و سهم کمتر از ۱.۵ درصد پژوهش از تولید ناخالص داخلی از دیگر اخبار مهم این بخش است.

بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در گزارشی با عنوان «پایان وس چقدر به ضرر دولت تمام می شود» به بررسی ابعاد مختلف اتمام کسب و کارهای حوزه خدمات ارزش افزوده موبایل که بخشی از درآمدشان به خزانه دولت می رود، پرداخته است.

«کاهش هزینه تامین پهنای باند در صورت استفاده از شبکه ملی اطلاعات» و «طراحی نقشه سراسری کیفیت اینترنت» از دیگر اخبار مهم این بخش است.

این مجله در بخش فناوری خودرو، گفتگویی در خصوص تدوین نقشه راه هوشمندسازی خودرو در کشور دارد. در همین حال خبر «دستیابی به فناوری تولید خودروی خودران تا ۵ سال دیگر در کشور» و نیز «ساخت پیشران الکتریکی خودروهای برقی و هیبریدی» از جمله اخبار خواندنی در این بخش است.

در بخش هوافضا نیز خبری با عنوان «ایران به توانمندی تولید دوربین تصویربرداری ماهواره ای دست یافت» یکی از اخبار مهم این بخش است. در همین حال در این بخش اخبار جذابی مانند «نسل جدید لباس های فضایی ۲۰۰ کیلوگرم وزن دارد» و «قطعی بودن حیات در سیارات دارای آب، رد شد» به چشم می خورد.

بیست و هشتمین مجله فناوری مهر در ۵۳ صفحه از این لینک قابل دسترسی است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

هدیه ایرانسل به مناسبت روز جهانی ارتباطات
کارگروه کارشناسی برای تصمیم گیری درباره رمزارز تشکیل شود
سرویس جدید توئیتر از کاربران حق عضویت دریافت می کند
انتظارات فعالان حوزه ICT از رئیس جمهور آینده