تأسیس کارخانه ۹ میلیارد دلاری اینتل در ایتالیا قطعی می‌شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در این کارخانه انواع نیمه هادی‌های پیشرفته تولید و عرضه خواهند شد. قراردادی در این ابعاد، حدود ۱۰ درصد از ۸۰ میلیارد یورویی را که این شرکت آمریکایی در دهه آینده در اروپا برای افزایش ظرفیت تولید انواع تراشه و جلوگیری از کمبود تراشه‌های نیمه هادی هزینه می‌کند، به ایتالیا اختصاص خواهد داد.

منابع مطلع پیش از این به رویترز گفته بودند که حجم سرمایه گذاری اینتل در ایتالیا در محدوده ۴ تا ۸ میلیارد یورو خواهد بود. در ماه اکتبر آلمان، بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا، در قالب بخشی از این طرح، برای تأسیس کارخانه «مگافاب» اروپایی با برنامه‌ریزی شرکت اینتل در نظر گرفته شد. علاوه بر آلمان، فرانسه هم در طرح یادشده مشارکت خواهد داشت.

اینتل تصریح کرده که در حال انجام گفتگوهای سازنده با رهبران دولت‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا به منظور سرمایه گذاری در این زمینه است، اما از اظهار نظر خاص در مورد مذاکرات با مقامات ایتالیایی خودداری کرده است. مذاکرات فعلی ادامه دارد و محرمانه توصیف شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مزایای قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین برای حوزه ICT
غرامت ۴ میلیون دلاری برای شرکتی که نظرات کاربران را سانسور می کرد
اسناد ملی استراتژیک کشورها در حوزه هوش مصنوعی بررسی شد
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات