تاثیر فضای مجازی در شیوه زندگی مردم در دوران کرونا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، امیر ناظمی در توئیتر نوشت: گزارش نظرسنجی کشوری «دیدگاه مردم در خصوص کرونا» توسط گروه افکارسنجی و مطالعات افکار عمومی دفتر طرح های ملی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات انجام شده است.

وی گفت: نتایج این گزارش، نشان از تاثیر بالای فضای مجازی در شیوه زیست مردم دارد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه فراگیری کرونا با ساخت تجربه‌های نو در استفاده از اینترنت همراه بوده است، خاطرنشان کرد: تجربه‌های نویی که با تاثیرات بلندمدت در سبک زندگی همراه است.

وی گفت: در این نظرسنجی در سوالی از پاسخگویان پرسیده شد که «کرونا باعث شده چه استفاده های جدیدی از اینترنت و شبکه های اجتماعی بکنید؟». در این زمینه تجربه نو آموزش الکترونیکی پاسخ ۲۷.۳درصد، خرید اینترنتی پاسخ ۲۳.۷ درصد و تماشای رویدادهای هنری پاسخ ۱۰ درصد و دیدن فیلم و کنسرت پاسخ  ۱۲.۵ درصد شرکت کنندگانی بوده که تجارب جدیدی از اینترنت و فضای مجازی داشته اند.

در این سوال به دلیل آنکه پاسخگو می توانست بیش از یک گزینه انتخاب کند، جمع درصد بیش از ۱۰۰ شده است.

در این جدول،  گزینه «سایر» شامل مواردی از جمله عدم استفاده از اینترنت، گوش داده به اخبار، ارتباط با دوستان و کسب اطلاعات علمی و بهداشتی است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تصویب اولیه طرح حریم خصوصی آنلاین در کنگره آمریکا
یاندکس مدل زبانی هوش مصنوعی خود را در دسترس عموم قرار داد
هک شدن گوشی‌های اندرویدی و اپل با جاسوس افزار ایتالیایی
اعمال محدودیت برای کودکان انگلیسی