تاثیر منفی نبرد تجاری چین و امریکا بر شرکت های فناوری آمریکایی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یاهونیوز، افزایش درگیری تجاری چین و آمریکا باعث شده تا سهام شرکت هایی که همکاری های تجاری زیادی با چین دارند به طور گسترده برای فروش عرضه شود و این امر به اعتبار و درآمد آنها لطمه می زند. از جمله این شرکت ها می توان به ده ها شرکت فناوری امریکایی اشاره کرد که قربانی خصومت دولت ترامپ با چین شده اند.

شرکت های فناوری یادشده قربانیان درجه اول این رقابت هستند که بسیاری از آنها در زمینه تولید ریزپردازنده ها و انواع سخت افزارهای دیگر فعالیت می کنند. اما بررسی ها نشان می دهد دامنه زنجیره سقوط به دیگر شرکت های فناوری آمریکایی نیز کشیده شده و حتی بسیاری از شرکت های تجاری و فناوری که رابطه کاری چندانی با چین ندارند هم تحت تاثیر منفی قرار گرفته اند.

پیش از این دولت آمریکا دامنه افزایش تعرفه واردات کالاهای چینی را محدود به برخی اقلام کرده بود، اما حالا قصد دارد آن را به همه کالاهای این کشور توسعه دهد و سردرگمی در این زمینه موجب رکورد کسب و کار بسیاری از شرکت های فناوری آمریکایی شده که چین از جمله مشتریان عمده آنها بوده است.

چین برای تولید انواع لپ تاپ و گوشی به شدت به واردات انواع ریزتراشه و سخت افزار از شرکت هایی امریکایی وابسته است و سخت گیری های ترامپ منافع شرکت هایی مانند میکرون تکنولوژی را تهدید می کند که مشتری ۵۷ درصد از تولیداتش در سال گذشته میلادی چین بوده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اجرای طرحی برای آرشیو کردن بخش زیادی از اینترنت
دانش فنی کافی برای تولید صنایع مخابراتی در کشور وجود دارد
نقشه راه هوافضا در «جهش تولید» تدوین می شود
بوت‌کمپ برنامه‌نویسی برگزار می‌شود