تامین نیازهای ارتباطی مراسم اربعین/نصب تلفن های همگانی درخاک عراق


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت مخابرات ایران اعلام کرد که با توجه به افزایش بار ترافیک ارتباطی و به منظور بهبود خدمات رسانی در حوزه های ثابت و سیار، اقدامات مربوط به ارتقاء پوشش شبکه و افزایش ظرفیت شبکه انتقال و دیتا در مسیر حرکت زائرین اربعین را به انجام رسانده است.

محمدرضا بیدخام سخنگوی شرکت مخابرات ایران با تشریح اقدامات مخابرات برای تسهیل ارتباطات اربعین حسینی، تشریح کرد: این شرکت به روال سالیان گذشته، با توجه به حضور گسترده زائرین ایرانی در کربلای معلی و مسیرهای منتهی به مرزهای شلمچه، چزابه، مهران و خسروی، تامین پوشش ارتباطی در تمام مناطق را انجام داده است. همچنین ارتقاء پوشش شبکه و نصب آنتن با همکاری مخابرات های مناطق کرمانشاه، خوزستان و ایلام و همکاری همراه اول صورت پذیرفته است.

وی افزود: توسعه مرکز تلفن خسروی به میزان ۵۰۰ شماره، ایجاد مسیر جدید فیبر نوری از قصر شیرین تا مرز خسروی و افزایش ظرفیت شبکه انتقال و دیتا از ۱G به ۱۰G در قصر شیرین از اهم اقدامات انجام شده شرکت مخابرات در بخش ایجاد تمهیدات لازم برای اربعین است.

بیدخام خاطرنشان کرد: در بحث اقدامات رفاهی و حوزه مسئولیت های اجتماعی ، تجهیز زائر سرای شهر مهران، توسط مخابرات منطقه ایلام انجام شده که آماده پذیرایی از  زائرین در ایام اربعین حسینی است.

وی افزود: با توجه به گشایش مرز خسروی در سال ۹۶، جهت حرکت وتردد زائرین، مخابرات منطقه کرمانشاه، با نصب، تقویت و ارتقای سایت های  منتهی به پایانه مرزی، ارتباط مخابراتی این مناطق را تقوقت کرده است.

بیدخام گفت: در پایانه مرز خسروی، ضمن تجهیز مهمانسراها، پوشش کامل با استفاده از ۱۰ سایت پرتابل (قابل حمل) و ارتقای سایت های موجود انجام شده است.

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران افزود: مخابرات منطقه خوزستان نیز علاوه بر تجهیز پایانه مرزی شلمچه و چزابه، تمام نیازهای ارتباطی دستگاه های خدمات رسانی را در این مناطق ، پیش بینی و پاسخ داده است.

وی اضافه کرد: توسط مخابرات منطقه خوزستان، دو موکب در پایانه های مرزی شلمچه و چزابه جهت رفاه حال زائرین اربعین حسینی ایجاد شده و علاوه بر اقدامات رفاهی ، همکاران جهت ارائه خدمات برخط به زوار در موکب ها استقرار پیدا کردند.

بیدخام افزود: مخابرات منطقه ایلام نیز  با نصب و راه اندازی وای فای موبایل در پایانه مرزی مهران و ایجاد  باجه خدمات مشتریان به صورت سیار، تامین کلیه ارتباطات تلفنی و اینترنت مورد نیاز دستگاههای خدمات رسان را به منظور تسهیل در امر صدور روادید زائران انجام داده است.

وی یادآور شد: در تمام مناطق مرزی استان ایلام ، خوزستان  و کرمانشاه ، برپایی ایستگاه های صلواتی، اختصاص پارکینگ و امکان اسکان زائرین کربلای معلی توسط مخابرات های مناطق پیش بینی شده است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت: با همکاری طرف عراقی و توافقات صورت گرفته، سرویس تلفن های همگانی از ابتدای آبان ماه در خاک کشور عراق در اختیار زائرین قرار می گیرد.

وی افزود: در مورد نصب تجهیزات شرکت ایرانسل همکاری های لازم با این شرکت انجام شده و کلیه زیرساخت های ارتباطی مورد نیاز برای اپراتورهای مختلف فراهم شده است.   


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دانش‌بنیان‌ها سامانه‌ای برای مدیریت محتوای سایت طراحی کردند
هزینه پیامک بانک‌های دولتی امسال ۱۵ هزار تومان است
گوگل احراز هویت دوعاملی را فعال می کند
اینستاگرام به دلیل عدم انتشار پستها درباره حوادث قدس عذرخواهی کرد