تاکید زارع پور بر اعتماد به کالای ایرانی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی زارع پور با انتشار پستی در شبکه اجتماعی خود نوشت: هفته قبل از چند واحد تولیدی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام دیدن کردم. در این واحدها محصولات با کیفیتی آماده و عرضه می‌شد، محصولاتی که در کشورهای دیگر هم بازار صادراتی داشتند. محصولاتی که نشان‌دهنده توان و خلاقیت جوانان این مرز بوم و مایه غرور و افتخار ملی هستند.

وی ادامه داد: نکته‌ای که ذهن مرا در این بازدیدها به خودش مشغول کرده بود، درج نشدن نام و برند این تولیدکنندگان به خط فارسی بر محصولات و بسته‌بندی آنها بود. حتی برخی از محصولات با وجود اینکه صددرصد تولید داخل بود، به اصطلاح «Made in Iran» بر آن حک نشده بود. یکی از تولیدکنندگان می‌گفت: «اگر روی محصول ایرانی فارسی بنویسیم مردم اعتماد نمی‌کنند و نمی‌خرند، در حالی که همین محصولات به دیگر کشورها صادر می‌شود و به لحاظ کیفیت با نمونه‌های خارجی قابل رقابت است».

وزیر ارتباطات گفت: خط و زبان فارسی و فرهنگ ایرانی، زیبا، غنی و میراث نیاکان فرهنگ‌پرور ما است. دوستشان داریم و با غیرت و تعصب باید در معرفی آن به جهانیان بکوشیم. با خط و زبان زیبای خودمان باید با کالاهای مشابه خارجی رقابت کنیم. وقتی تولیدکننده ایرانی با اعتماد به نفس کالای با کیفیتی را تولید می‌کند با افتخار هم باید نشان ایرانی بر آن درج کند.

وی با درج هشتگ «#به_کالای_ایرانی_اعتماد_کنیم» خاطرنشان کرد: این مسأله‌ای است که باید متولیان فرهنگ کشور بر آن متمرکز شوند و فرهنگ‌سازی کنند تا محصول تولید ایران به نماد خودباوری و افتخار ملی تبدیل شود. البته وظیفه تولیدکنندگان داخلی هم سنگین است. آنها باید محصولات با کیفیت و خدمات پس از فروش مطلوب ارائه کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حمله سایبری به سیستمهای فناوری اطلاعات فولاد کشور دفع شد
دومین پرتاب تحقیقاتی ماهواره بر «ذوالجناح» انجام شد
تبدیل وضعیت دو پژوهشکده پژوهشگاه فضایی ایران از اصولی به قطعی
رضایت ۷۴ درصدی مردم از اپلیکیشن‌های سلامت