تبلت آبی ویژه دلفین ها هم از راه رسید


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، محققان دانشگاه راکفلر و کالج هانتر در حال اجرای طرحی به منظور بررسی میزان هوش دلفین ها هستند. آنها می خواهند بدانند آیا دلفین ها تابدان حد باهوش هستند که قادر به استفاده از گوشی های هوشمند باشند.

به منظور پاسخ به این سوال طرح مشترکی با همکاری این موسسات دانشگاهی و آکواریوم ملی بالتیمور آمریکا در حال اجراست که در اولین گام اجرای آن یک تبلت لمسی زیرآبی در ابعاد ۲.۵ متر طراحی شده که به این پستانداران دریایی امکان می دهد با استفاده از یک صفحه کلید و چند برنامه قابل درک برای دلفین ها از میان چند گزینه، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

این تبلت همراه با بلندگو، میکروفون و چند دوربین عرضه شده تا بررسی فعالیت های دلفین ها تسهیل شود. دانشمندان امیدوارند از این طریق پی بردن به ماهیت ذهن دلفین ها تسهیل شود. زیرا دلفین ها قابلیت یادگیری دارند و از این طریق می توان به آنها نحوه استفاده از ابزار گوناگون را آموخت.

یکی از برنامه های طراحی شده برای این تبلت بازی ساده ای است که کاربر برای برنده شده در آن باید بر روی موجوداتی که از چند چاله خارج می شوند ضربه بزنند  و یکی از دلفین ها به اجرای این بازی علاقه نشان داده است. انتظار می رود با اجرای برنامه های یاد شده قابلیت های ارتباطی و فهم دلفین ها بیشتر شود و در نهایت آنها بتوانند از وسایل ارتباطی پیشرفته تری استفاده کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

وبینار «ماهواره‌ها چگونه زندگی بشر را بهتر می‌کنند» برگزار می شود
فروش نمونه اولیه یک موبایل بازی رایانه ای به قیمت ۳۴ دلار
اقدامات مایکروسافت برای صرفه جویی در مصرف آب
حمله باج افزاری به ۵۴۰ هزار داور ورزشی در آمریکا