تبلیغات موبایلی منبع ۸۰ درصد از درآمدهای فیس‌بوک


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

 نتایج مالی فصل چهارم سال ۲۰۱۵ شرکت فیس‌بوک نشان می‌دهد که ۸۰ درصد درآمدهای این شبکه اجتماعی از آگهی‌های موبایلی نشات می‌گیرد.

در همین دوره زمانی، سود فیس‌بوک نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل از آن، دو برابر شده است.

 

فیس‌بوک در کنار پروژه‌های بلندپروازانه‌ای همچون واقعیت مجازی، هوش مصنوعی و پلتفرم Internet.org، سرمایه‌گذاری سنگینی در حوزه توسعه شبکه آگهی‌های موبایلی خود انجام داده است.

 

تبلیغات موبایلی

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت Mobile Marketing Magazine، تعداد آن دسته از کاربران فیس‌بوک که فقط با ابزار همراه در این شبکه عظیم اجتماعی فعالیت می‌کنند، رشد قابل توجه ۱۳ درصدی داشته است.

 

مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg) مدیر عامل فیس‌بوک با ابراز خرسندی از نتایج به دست آمده، فصل چهارم سال ۲۰۱۵ را «یک پایان سال فوق‌العاده» خواند.

 

وی افزود فقط نتایج به دست آمده از کسب و کار ما مهم نبوده بلکه این نیز حائز اهمیت است که ما چگونه زندگی مردم را بهبود بخشیده‌ایم و در نقاط مختلف جهان ارتباط ایجاد کرده‌ایم. در سال ۲۰۱۶ و پس از آن، ما قصد داریم به کار خود ادامه دهیم… به جامعه‌مان سرویس بدهیم، میلیاردها نفری که هنوز (به اینترنت) دسترسی ندارند را متصل کنیم و فناوری‌های جدیدی پدید آوریم که مردم با استفاده از آنها بتوانند راه‌های بیشتری برای بیان (خواست و سلیقه و نیاز) خودشان به دست آورند.

 

از دیگر محورهای سخنان زاکربرگ می‌توان به ایجاد ابزار بهتری برای به‌اشتراک‌گذاری محتوا در راستای بازاریابی محتوایی، بهبود قابلیت‌های فیس‌بوک برای سرویس‌دهی به کشورهای مختلف و نیز بهینه‌سازی خدمات این شرکت در کشورهای در حال توسعه اشاره کرد.

 

شریل سندبرگ (Sheryl Sandberg) مدیر عملیات فیس‌بوک نیز با اشاره به این که مصرف‌کنندگان به ابزار همراه نقل مکان کرده‌اند، گفت بازاریاب‌ها اکنون دریافته‌اند که اگر بخواهند به مشتریان خود دسترسی داشته باشند، باید به موبایل به دیده یک ضرورت نگاه کنند.

 

وی از «فیس‌بوک و اینستاگرام» به عنوان دو تا از مهمترین پلتفرم‌های تبلیغات موبایلی نام برد.

 

خانم سندبرگ همچنین به اپلیکیشن جدید فیس‌بوک به نام Sports Stadium (اسپورت استادیوم) که امکان تماشای دسته جمعی مسابقات ورزشی را فراهم می‌آورد اشاره کرد.

 

اخبار مثبتی که از فیس‌بوک منتشر شده، رشد ۱۲ درصدی ارزش سهام این شرکت را به دنبال داشته است.کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

پاسخی بگذارید