تبلیغات چند دستگاهی ، رویکرد جدید بازاریابی آنلاین


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

امروزه کاربران ابزار دیجیتال، محتواهای موردعلاقه خود را از دستگاه‌های مختلفی به دست می‌آورند که تلفن‌های همراه هوشمند، لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های رومیزی از آن جمله است.

 

این در حالی است که تا همین چند سال پیش، رایانه‌های رومیزی یا همان PCها، عمده‌ترین ابزار دسترسی به محتوا به شمار می‌رفت.

 

شواهد نشان می‌دهد عادات رفتاری کاربران به‌سرعت در حال تغییر است. بازاریابی آنلاین نیز باید به‌تناسب این تحولات واکنش داده و خود را با شرایط روز وفق دهد.

 

تبلیغات چند دستگاهی

 

رساندن آگهی به سمع و نظر مخاطب، یکی از اصلی‌ترین وظایف و دغدغه‌های بازاریاب‌ها و آژانس‌های تبلیغاتی به شمار می‌رود زیرا واضح است تبلیغی که دیده یا خوانده نشود فاقد ارزش است، هرچند به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و طبق آخرین متدهای روز تهیه‌شده باشد.

 

به همین دلیل چند وقتی است که مفهوم نسبتاً جدیدی در محافل فناوری مطرح‌شده که از آن به تبلیغات چند دستگاهی (Cross-Device) یاد می‌شود.

 

هدف این شیوه، ارائه تبلیغات به‌صورت یکپارچه در دیوایس‌های مختلف است؛ چراکه اکنون متمرکز شدن بر یک دیوایس، راهکاری نیمه منسوخ به شمار می‌رود و چه‌بسا در آینده‌ای نه‌چندان دور، به‌طور کامل کنار گذاشته شود.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت خبری Adweek، به همین دلیل برندها به دنبال استفاده از راهکار «چند دستگاهی» هستند و انتظار می‌رود این روند در سال ۲۰۱۶ با رشد بالایی همراه باشد.

 

در سال ۲۰۱۵ eMarketer پیش‌بینی کرده بود هزینه تبلیغات برنامه‌ای (Programmatic) در آمریکا در سال ۲۰۱۶ به ۲۱٫۵۵ میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۷ به رقم خیره‌کننده ۲۶٫۷۸ میلیارد دلار خواهد رسید.

 

شرکت‌ها و برندهای زیادی به استفاده از این شیوه‌ی نسبتاً نوین تبلیغاتی روی آورده‌اند که به‌عنوان‌مثال از آن جمله می‌توان به هتل‌های زنجیره‌ای Red Roof Inn اشاره کرد.

 

البته کارشناسان معتقدند این رویکرد نسبتاً نوظهور، با مشکلات و چالش‌هایی نیز روبروست.

 

موضوع امنیت و حفظ حریم خصوصی و داده‌های شخصی کاربران، دغدغه‌های اصلی پیش‌روی تبلیغات آنلاین Cross-Device عنوان‌شده است.

 کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

پاسخی بگذارید