تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی استعدادهای درخشان در حوزه فضایی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فضایی ایران، تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان فضایی ایران و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان به منظور ارتقاء بینش علمی دانش آموزان، دانش پژوهان، معلمان، اساتید و اعضای کمیته های المپیادهای علمی نسبت به تحولات و دستاوردهای علمی، آموزشی و فرهنگی کشور  امضا شد.

مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی ایران در مراسم امضاء این تفاهم نامه با تاکید بر اهمیت آموزش و پرورش نسل جوان و ضرورت آموزش فناوری های نوین به آنان گفت: شناسایی استعدادها و ایجاد شرایط لازم برای شکوفایی آنها در زمینه‌های مختلف و توسعه دانش و سطح علمی نسل جوان از وظایف اصلی دولت ها به شمار می رود.

وی ادامه داد: بی شک آینده روشن کشور به توان علمی و دانش نسل نوجوان و جوان امروز گره خورده است و سازمان فضایی ایران علاوه بر ترویج همگانی علوم فضایی، آموزش تخصصی نسل نوجوان و جوان را در راس برنامه های ترویجی و آموزشی خود قرار داده تا با تربیت نیروی مستعد، خلاق و جوان کشور، بتواند گامی در راستای اعتلای علمی کشور در سال های آتی بردارد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ارتقای بینش علمی دانش آموزان، دانش پژوهان، معلمان، اساتید و اعضای کمیته های المپیادهای علمی نسبت به تحولات و دستاوردهای علمی، آموزشی و فرهنگی کشور را از اهداف این تفاهم نامه برشمرد و افزود: براساس این تفاهم نامه سازمان فضایی ایران در برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی در زمینه علوم و فناوری فضایی، ارائه مشاوره علمی، تحقیقاتی و اجرایی، هدایت و حمایت از مقالات دانش پژوهان در دوره های آموزشی مرتبط با طرح ها و پروژه های موردنیاز کشور در حوزه فناوری فضایی با مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان همکاری خواهد کرد.

رئیس سازمان فضایی ایران، بهره مندی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان از توانمندی ها و امکانات علمی سازمان فضایی ایران برای اجرای پروژه های تحقیقاتی و کاربردی مرتبط با این فناوری را از دیگر خدمات سازمان فضایی ایران در این تفاهم نامه دانست و خاطرنشان کرد: همکاری در تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی مرکز و نیازسنجی و جمع آوری نیازهای آموزشی توسط مرکز و ارائه آن به سازمان فضایی از دیگر زمینه های مشترک همکاری طرفین خواهد بود که برای تسریع در روند اجرایی مفاد این تفاهم نامه، همین امروز کارگروه مشترک مربوطه تشکیل شد که به زودی شاهد اولین گام های اجرایی آن خواهیم بود.

در این جلسه فاطمه مهاجرانی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان نیز با اعلام آمادگی برای همکاری و تعامل با سازمان فضایی ایران گفت: این مرکز با داشتن ۷۰۰ مدرسه و ۱۳۰ هزار دانش آموز مستعد، ظرفیت بسیار مناسبی برای انجام فعالیت های آموزشی و ترویجی در حوزه فضا دارد و ما آمادگی داریم از این ظرفیت و امکانات مرکز برای تحقق اهداف آموزشی و علمی در حوزه فناوری فضایی حداکثر بهره برداری را داشته باشیم.

وی اشاره به اهمیت و نقش علوم فضایی در تربیت دانش آموزان افزود: استفاده از علوم فضایی و نشان دادن عظمت هستی باعث تربیت بهتر دانش آموزان شده و موجب تواضع افراد در برابر خالق یکتا خواهد شد.

مهاجرانی همکاری جهت ایجاد اشتیاق و روحیه مطالبه گری در میان جامعه مخاطب در خصوص توسعه صنعت فضایی کشور، همکاری در شناساندن فعالیت‌ها و توانمندی‌های صنعت فضایی کشور به جامعه و استفاده از ظرفیت های آموزشی مرکز را از دیگر زمینه های مشترک همکاری با سازمان فضایی ایران دانست.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

هوش مصنوعی جهش آینده کرونا را پیش بینی می‌کند
۷۰ هزار سیم کارت مزاحم پیامکی در ۳ ماه قطع شد
الون ماسک خواهان تجزیه آمازون شد
ویدئوی کمپین تبلیغاتی ترامپ در توئیتر حذف شد