تجهیزات ماهواره ای VSAT به مناطق سیل زده ارسال شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، مرتضوی مدیر ارتباطات زیرساخت استان سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر وضعیت ارتباطی مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان عادی است و شبکه ارتباطی زیرساخت کشور در این استان هیچ مشکلی ندارد.

وی گفت: با تمهیداتی که صورت گرفته هیچ مشکلی در زمینه اختلال یا قطعی در شبکه های ارتباطی زیرساخت در مناطق سیل زده نداریم و با تلاش شبانه روزی همکاران فنی، ارتباطات زیرساخت استان نرمال است.

مرتضوی اضافه کرد: در پی وقوع سیل و طغیان رودخانه، کابل های فیبرنوری زیرساخت استان سیستان و بلوچستان در مسیر ارتباطی ایرانشهر –نیکشهر- چابهار و همچنین فیبر جاسک – لیردف در استان هرمزگان دچار قطعی شد و در شبکه اپراتورهای همراه و ثابت کشور در چابهار اختلال به وجود آمد که از همان لحظه وقوع بحران همکاران فنی به محل اعزام شدند .

وی گفت: همچنین با هماهنگی صورت گرفته با اداره کل کنترل و هماهنگی و پایش، مسیر پشتیبان ایجاد و مسیرهای ارتباطی مختل شده زیرساخت در چابهار نرمال شدند. از طرفی با تلاش همکاران فنی زیرساخت و مخابرات و رفع قطع فیبرنوری در مسیرهای ایرانشهر- نیکشهر و نیکشهر- چابهار ارتباط شهرهای نیکشهر و قصرقند نرمال شد.

مدیر ارتباطات زیرساخت استان سیستان و بلوچستان توضیح داد: با هماهنگی صورت گرفته با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان دو لینک تجهیزات ماهواره VSAT از همان شب اول وقوع سیل به مناطق سیل زده در راستای پایداری شبکه ارسال شد.

وی خاطرنشان کرد: با تمهیدات صورت گرفته علاوه بر اعزام گروه های فنی از مراکز ارتباطی شهرستان های ایرانشهر و چابهار دو تیم پشتیبانی هم از مرکز زاهدان در قالب تیم های فنی برای پشتیبانی و رفع مشکلات احتمالی به مناطق سیل زده اعزام شدند. در همان ساعات ابتدایی وقوع سیل جلسه کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با حضور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، مدیران مخابرات منطقه و همکاران فنی زیرساخت استان تشکیل و به صورت مستمر و لحظه به لحظه رفع خرابی ها و موانع ارتباطی پیگیری شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد
کمبود تراشه ۲۰۲۳ میلادی برطرف می شود