تحریم صدا و سیما با وجود شبکه سیگنال رسانی زمینی کارساز نیست


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، پیمان جبلی امروز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از شبکه سیگنال رسانی زمینی صدا و سیما برای پخش برنامه‌های رادیو و تلویزیونی در تمام نقاط کشور که توسط شرکت ارتباطات زیرساخت انجام شده است، گفت: از این پس تمامی مناطق کشور اعم از شهرستان‌ها و روستاهای دورافتاده بدون قطع تصاویر، امکان تماشای مسابقات فوتبال را هنگام پخش سراسری خواهند داشت.

وی بهره برداری از پروژه سیگنال رسانی زمینی صدا و سیما را در راستای عدالت گستری و بهره مندی همه هموطنان از نعمت صدا و سیما، عنوان کرد و گفت: رسانه ملی واسطه بین نظام، مردم و جامعه است و حق مردم و مطالبه به حق مردم است که از این نعمت که یکی از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است، بهره مند شوند.

جبلی هدف رسانه ملی را پوشش و اطلاع رسانی کامل دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: تاکنون به دلایل فنی و اقتصادی امکان سیگنال رسانی فیبر به مناطق محروم فراهم نشده بود اما امروز توانستیم این خدمت را به اقصی نقاط کشور برسانیم. به این ترتیب نعمت برخورداری از تصویر رسانه ملی، موجب رضایتمندی مردم می‌شود و مصداقی از خنثی سازی تحریم‌ها است.

رئیس رسانه ملی تاکید کرد: حتی اگر به دلیل تحریم، همه ماهواره‌ها را روی جمهوری اسلامی ببندند، از این پس با شبکه سیگنال رسانی زمینی، پخش سراسری برنامه‌های رادیو و تلویزیون با کیفیت ادامه خواهد داشت.

وی علت قطع مسابقات ورزشی و بین المللی و لیگ داخلی فوتبال در مناطق روستایی و محروم را تحریم عنوان کرد و گفت: ما خودمان را موظف دانستیم که حتی برای یک روستای کمتر از ۲۰ خانوار و یا مناطق دوردست نیز شبکه سیگنال رسانی زمینی را برقرار کنیم.

جبلی افزود: علاوه بر امنیت و پایداری سیگنال رسانی و استقلال فنی رسانه ملی در این پروژه، این اتفاق مصداق خودباوری ملی است که با عزم و اراده داخلی و دانش فرزندان این کشور محقق شده است. ما به وجود جهادگران عرصه فناوری اطلاعات افتخار می‌کنیم.

وی از وزیر ارتباطات خواست در روند بهره برداری از این سرویس، مشکلات جزئی که سال‌های پیش در این پروژه ایجاد شده بود، مرتفع شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد