تحریم هواوی به تراشه سازان آمریکایی آسیب زد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان بی سی، دولت ترامپ تصمیم گرفته دسترسی هواوی به فناوری‌های آمریکایی را محدود کند تا جلوی پیشرفت بیشتر این شرکت و تسخیر شبکه‌های نسل پنجم مخابراتی را توسط آن بگیرد. صنعت نیمه هادی یکی از بزرگترین صنایع صادراتی آمریکاست و چین با توجه به انبوه تولیدات الکترونیکی خود از خریداران اصلی این نوع تراشه‌ها و نیمه هادی‌ها محسوب می‌شود.

کاهش خرید تولیدات شرکت‌های سازنده تراشه و نیمه هادی در آمریکا توسط چینی‌ها به ارزش سهام شرکت‌های یادشده لطمه زده و به عنوان مثال ارزش سهام شرکت‌هایی مانند کوالکوم در یک ماه گذشته هر یک به طور متوسط ۳۴ درصد کاهش یافته است.

برخی شرکت‌های سخت افزاری دیگر همکار با هواوی نیز از تنزل عملکرد مالی خود خبر داده‌اند. به عنوان مثال Qorvo از کاهش ۱۳.۶ درصدی ارزش سهام خود در یک ماه اخیر خبر داده و Skyworks و Lumentumنیز این نزول را به ترتیب ۲۰ و ۲۸.۵ درصد اعلام کرده‌اند.

سباستین هوو تحلیل گر مؤسسه سی ال اس ای در این مورد گفته است: در ابتدا تصور بر این بود که چین و آمریکا در نهایت با یکدیگر به توافق می رسند، اما زمانی که بازار از حصول هرگونه توافقی ناامید شد، کاهش ارزش سهام شرکت‌های سخت افزاری و تراشه ساز آغاز شد. پیش بینی می‌شود این شرایط در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ هم ادامه یابد و منافع شرکت‌های آمریکایی بیش از گذشته آسیب ببیند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بکارگیری تجربیات ارتش در بومی‌سازی تجهیزات نرم‌افزاری وسخت‌افزاری
تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار