تحقیقات سوئیس در مورد حمله هکری روسیه


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسین ایج، دفتر دادستان کل سوئیس اعلام کرده که هکرهای روس به تلاش برای هک کردن آژانس مذکور متهم هستند.

تحقیقات جنایی در این زمینه از ماه مارس سال ۲۰۱۷ آغاز شده و تعدادی از سازمان ها و نهادهای اطلاعاتی سوئیس نیز در این زمینه همکاری خواهند داشت. در بررسی های اولیه دو نفر مظنون شناسایی شده اند.

هدف این دو هکر روس نفوذ به آزمایشگاهی در سوئیس بوده که از آن برای آزمایش های ضددوپینگ و بررسی و تست گاز نوویچوک استفاده می شود. گاز یادشده به دسته‌ای از عوامل عصبی اطلاق می‌شود که بین سال‌های ۱۹۷۱ تا ۱۹۹۳ در شوروی و روسیه تولید شده‌اند.

عوامل عصبی یا گازهای اعصاب به دسته‌ای از عوامل شیمیایی اطلاق می‌شود که با تأثیر بر دستگاه عصبی انسان موجب اختلال در عملکردهای حیاتی بدن و بروز صدمه و مرگ می‌شوند. این عوامل به علت سرعت تأثیر زیاد از خطرناکترین عوامل شیمیایی محسوب می‌شوند. از جمله مشهورترین عوامل عصبی می‌توان از سارین، تابون، سومان و وی ایکس نام برد.

آژانس ضد دوپینگ سوئیس در سال های اخیر تحقیقات گسترده ای در مورد دوپینگ قهرمانان ورزشی روسیه به عمل آورده و در مواردی نتیجه این بررسی ها مثبت بوده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ویندوز ۷ برای دولت آلمان هزینه تراشید
بوئینگ ۷۳۷ مکس تا اواسط ۲۰۲۰ پرواز نمی‌کند
«ظفر» قبل از دهه فجر به مدار می‌رود/ دو نسخه از ماهواره داریم
برنامه‌های گوگل برای کاهش اعتیاد به موبایل