تحقیق از فیس بوک، گوگل و توئیتر درباره تأثیر محتوا روی کودکان


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ۴ نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا از فیس بوک، توئیتر و گوگل خواسته‌اند هر گونه تحقیقی که درباره تأثیرگذاری سرویس‌های آنان روی سلامت ذهنی کودکان انجام داده‌اند را ارائه دهند.

نمایندگان کنگره در حالی این درخواست را دارند که چند روز قبل دو کمیته انرژی و بازرگانی کنگره آمریکا جلسه استماعی با حضور مدیران ارشد اجرایی این شرکت‌ها برگزار کردند. در این جلسه درباره روش‌های مدیریت محتوا در زمان حمله به ساختمان کنگره در اوایل ژانویه ۲۰۲۱ گفتگو شد. کتی مک موریس راجرز نماینده کنگره آمریکا در این جلسه استماع از مدیران ارشد اجرایی پرسید آیا شرکت‌های آنها تحقیقاتی داخلی درباره سلامت روانی کودکان انجام داده‌اند یا خیر.

او روز گذشته در نامه‌ای به شرکت‌ها خواهان نسخه‌ای از هرگونه تحقیقات مرتبط یا درباره پیمانکاران و شرکای مرتبط در این خصوص شد. همچنین نمایندگان کنگره آمریکا خواهان اطلاعات درباره تحقیقاتی شده‌اند که شرکت‌ها درباره شیوه تأثیرگذاری محصولات رقیب روی سلامت ذهنی افراد کمتر از ۱۸ سال داشته‌اند.

این درخواست شامل سرویس یوتیوب برای کودکان و اینستاگرام و فیس بوک نیز می‌شود. اینستاگرام مشغول توسعه نسخه‌ای برای کاربران کمتر از ۱۳ سال است.

آنها از شرکت‌ها خواسته‌اند تا ۱۶ آوریل به درخواست مذکور پاسخ دهند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تراشه قدرتمند کوالکوم برای تقویت دوربین و توان بازی گوشی‌ها
پیشنهاد وزارت ارتباطات ۸۰درصد با طرح حمایت اشتراک دارد
معماری سازمانی پیشران ارائه خدمات الکترونیک در شبکه ملی اطلاعات
آمار تراکنشهای دیجیتال/ بلوغ ۷۰ درصدی دستگاهها در خدمات الکترونیک