تحقیق از گوگل درباره رفتار با کارمندان زن سیاهپوست


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، به گفته دو منبع آگاه و ایمیل های فاش شده، این تحقیقات در پی گزارش مواردی از آزار و تبعیض انجام می شود.

طبق اسناد و منابع، وکلا و تحلیلگران دپارتمان مشاغل منصفانه و مسکن کالیفرنیا (DFEH) بارها با چند زن سیاه پوست شاغل در شرکت آلفابت درباره تجربیاتشان مصاحبه کرده اند. این منابع به شرط ناشناس ماندن صحبت کردند تا کار را به خطر نیندازند.

براساس ایمیل های موجود سئوالات این مصاحبه ها بر محور وجود آزار و تبعیض در محل کار بوده است. مصاحبه های مذکور در ماه گذشته انجام شده اند.

گوگل اعلام کرد روی ایجاد تساوی ماندگار برای کارمندان سیاهپوست خود تمرکز کرده است و این شرکت در ۲۰۲۰ میلادی بیشترین تعداد کارمندان سیاهپوست و نژادهای دیگر را استخدام کرده است. دربیانیه این شرکت آمده است: هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم که هر کارمندی احساس کند گوگل به عنوان یک محل کار فراگیر است. ما همچنان روی این امر مهم تمرکز می کنیم و هر گونه نگرانی را به طور کامل بررسی خواهیم کرد تا مطمئن شویم محل کار ما عادلانه است.

سازمان DFEH علاوه بر کارمندانی که شکایت رسمی ثبت کرده اند با بقیه نیز مصاحبه کرده اند. این امر نشان می دهد رگولاتور مذکور به دنبال نمونه های بیشتری از رفتار تبعیض آمیز در گوگل است.

این در حالی است که مردان سیاهپوست شاغل در صنعت فناوری سال ها با اظهارنظرهای نامناسب و تجربیات کاری بدی روبرو بوده اند.

اما با اضافه شدن تعداد بیشتری از زنان سیاهپوست به نیروی کار، چنین شکایاتی افزایش یافته است. ۷ کارمند سابق و فعلی گوگل به رویترز فاش کردند همکارانشان آنها را جدی نمی گیرند.

تیمنیت گبرو محقق هوش مصنوعی گوگل سال گذشته به دلیل انتقاد از فقدان حضور کارمندانی از نژادهای مختلف در شرکت و همچنین مقابله با مدیرانی که مخالف انتشار تحقیقات وی بودند، از این شرکت اخراج شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مزایای قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین برای حوزه ICT
غرامت ۴ میلیون دلاری برای شرکتی که نظرات کاربران را سانسور می کرد
اسناد ملی استراتژیک کشورها در حوزه هوش مصنوعی بررسی شد
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات