تراشه موبایل با ۴۰ درصد عملکرد بهتر ساخته شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، سامسونگ از تراشه موبایل Exynos۹ سری ۹۸۱۰ رونمایی کرده است. این تراشه شامل یک پردازشگر ارتقا یافته است و سرعت سلولار بیشتری را فراهم می کند. همچنین ظرفیت شبکه عصبی آن برای به کار انداختن اپلیکیشن های هوش مصنوعی کافی است.

اگر سامسونگ استراتژی که در تولید موبایل های گلکسی S۸ و گلکسی S۸ پلاس را ادامه دهد، این تراشه در تولید موبایل های گلکسی S۹ و گلکسی S۹ پلاس استفاده می شود. البته بازار هدف چنین موبایل هایی کشورهایی غیر از آمریکای شمالی و چین هستند.

تراشه مذکور پردازشگری ۸ هسته ای با حداکثر سرعت ۲.۹ گیگاهرتز دارد. همچنین عملکرد پردازشگر چندهسته ای آن ۴۰ درصد بهتر از تراشه هایی خواهد بود که سال گذشته تولید شده اند. به عبارت دیگر فعالیت های سنگین در موبایل به شیوه ای کارآمدتر و سریع تر از قبل انجام می شوند.

در تولید این تراشه از هوش مصنوعی نیز کمک گرفته شده است. این بدان معناست که دستگاه می تواند فعالیت های یادگیری عمیق مانند شناسایی اشیا و افراد در تصاویر را انجام دهد.

شبکه عصبی هوش مصنوعی همچنین مسیر را برای ساخت و به کارگیری سیستم های شناسایی صورت پیشرفته تر با دقت بیشتر فراهم می کند.

اطلاعات حساس بیومتریک مانند اجزای صورت و اثر انگشت در واحدی ایمن داخل Exynos۹ سری ۹۸۱۰ نگهداری می شوند.

از سوی دیگر این تراشه به موبایل قابلیت ثبت ویدئو ۴K با سرعت ۱۲۰ فریم برثانیه را می دهد.  همچنین عملکرد دوربین در نور کم نیز بهبود می یابد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

الون ماسک خواهان تجزیه آمازون شد
ویدئوی کمپین تبلیغاتی ترامپ در توئیتر حذف شد
امکان حضور استارت‌آپ ها درمناقصات بخش فضایی فراهم شد
۵منطقه تاریخی تهران تاشهریور تحت پوشش نسل پنجم موبایل قرارمی‌گیرد