ترافیک تماس های صوتی در تهران ۹ برابر شد/ آماده باش اپراتورها


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در لایو اینستاگرام در خصوص وضعیت شبکه ارتباطی پس از زلزله تهران توضیح داد.

وی گفت: در لحظات ابتدایی رخداد زلزله در شهر دماوند ترافیک شبکه صوتی کشور حدود ۱۴ برابر رشد داشت . در شهر تهران رشد ۹ برابری را شاهد بودیم. برای دقایقی شبکه به حالت اشباع رسید و برقراری تماس های صوتی بسیار مشکل بود.

وزیر ارتباطات افزود: همزمان ترافیک شبکه اینترنت کاهش پیدا کرد. به دلیل آنکه مردم استفاده از اینترنت را کنار گذاشته و تماس صوتی برقرار کردند.

وی خاطرنشان کرد: با اطلاع رسانی صورت گرفته، یک مدیریت ترافیک بین شبکه صوت و دیتا برقرار شد.

جهرمی با تشکر از مردم برای همکاری در آن دقایق و استفاده از پیام رسان ها برای احوالپرسی و مطلع شدن از حال عزیزانشان، گفت: دقایقی بعد از زلزله، با دستورالعمل هایی که اپراتورها داشتند، ظرفیت های خطوط ارتباطی را بالا بردند و در حال حاضر هیچ مشکلی نه درشبکه اینترنت و نه در شبکه صوتی کشور و چه در شهر دماوند و تهران وجود ندارد.

وزیر ارتباطات گفت: با توجه به اینکه ستاد مدیریت بحران اعلام احتمال وقوع پس لرزه ها را داده، همه اپراتورها در حال آمادگی هستند. ما نیز وضعیت شبکه را در لحظه پایش می کنیم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

رئیس گوگل خواستار برابری نژادی در امریکا شد
هوش مصنوعی جهش آینده کرونا را پیش بینی می‌کند
۷۰ هزار سیم کارت مزاحم پیامکی در ۳ ماه قطع شد
الون ماسک خواهان تجزیه آمازون شد