ترامپ از گوگل، فیس بوک و توئیتر شکایت کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا از توئیتر، فیس بوک و گوگل و همچنین مدیران ارشد این شرکت‌ها به اتهام خاموش کردن دیدگاه‌های محافظه کارانه به شیوه غیرقانونی، شکایت کرده است.

در این شکایت‌ها ادعا شده پلتفرم‌های شبکه اجتماعی حق آزادی بیان را نقض کرده‌اند. ترامپ تصمیم دارد این موارد را به عنوان شکایات گروهی ثبت کند. به عبارت دیگر او می‌خواهد این شکایت را از جانب دیگر کاربران فیس بوک، توئیتر و یوتیوب (زیرمجموعه گوگل) ثبت کند که مدعی هستند این شرکت‌ها آنها را ساکت کرده‌اند.

ترامپ سه شکایت با اتهامات مشابه علیه مارک زاکر برگ (مدیر ارشد اجرایی فیس بوک)، جک دورسی (مدیر ارشد اجرایی توئیتر) و ساندار پیچای (مدیر ارشد اجرایی گوگل) ثبت کرده است.

این درحالی است که در پی حمله حامیان ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در ۶ ژانویه، حساب‌های کاربری وی در فیس بوک، توئیتر و یوتیوب به دلیل ترویج خشونت تعلیق شدند.

در شکایت ترامپ از دادگاه خواسته شده بخش ۲۳۰ قانون نجابت ارتباطات را لغو کند. این قانون شرکت‌های فناوری را در مقابل محتوای انتشار یافته از سوی کاربران مصون می‌کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

لاوصولی ۳۳ میلیارد تومان از مطالبات شرکت ارتباطات زیرساخت
الزام اپراتورها به اطلاع‌رسانی قبل از قطع تلفن ثابت
رویکرد غیرسازنده فیس‌بوک در زمینه همکاری با رسانه‌های استرالیا
هیچ منعی برای توسعه ارتباطات بین‌الملل وجود ندارد