تشکیل کنسرسیوم منظومه ماهواره‌ای برای ورود به بازار اینترنت اشیا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در شبکه اجتماعی توئیتر گفت: همزمان با تلاش متخصصان برای تثبیت فناوری دستیابی به مدار پایین زمین (LEO) ، کنسرسیومی در حوزه منظومه ماهواره‌ای برای ورود به بازار اینترنت اشیا (IOT) شکل گرفت.

وی افزود: در این راستا نشستی در خصوص تشکیل کنسرسیوم برای ورود به عرصه منظومه‌ ماهواره‌ای باند وسیع (اینترنت ماهواره‌ای) داشتیم که هرچه سریعتر طراحی اولیه آن انجام خواهد شد.

رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به ۳ سرفصل مهم در سند توسعه هوافضا شامل دستیابی به مدارات و توسعه زیرساخت‌های فضایی، اکتشافات فضایی و شبکه‌های موقعیت یابی و ناوبری گفت: امروزه شبکه‌های ناوبری و موقعیت یابی، خدمات بسیاری را در حوزه‌های مختلف ارائه می‌کنند و تبدیل به حوزه‌ای استراتژیک و کاربردی شده‌اند؛ در همین راستا رویداد «ایده‌شوی دات راینکس» با هدف ارائه توانمندی های کشور در حوزه ناوبری و موقعیت‌یابی با همکاری وزارت راه و شهرسازی و سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به تعامل و همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های خصوصی در برگزاری این رویداد فضایی گفت: این رویداد ۵ اسفندماه ۹۸، در محل اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران با هدف ارائه ایده‌ها در حوزه ناوبری فضایی و ارزیابی آنها برگزار می شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ
قدردانی مدیرعامل مخابرات از خانواده بزرگ مخابرات کشور