تعریف جدیدی از جوامع بشری در حال شکل‌گیری است


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران (IRICTU) داوود ادیب همزمان با فرارسیدن روز جهانی ارتباطات ۲۰۲۲، با اعلام شعار «فناوری‌های دیجیتالی، در خدمت سالمندان و تندرستی در دوره سالمندی» که از سوی اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) اعلام شده است؛ این روز و همچنین روز ملی روابط عمومی را به خانواده بزرگ ICT کشور تبریک گفت.

وی گفت: امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، در بخش لاینفک زندگی در حوزه‌های مختلف جامعه پنجم یا «قرن فرا هوشمند» قرار گرفته و اطلاعات و ارتباطات در جامعه فرا صنعتی کنونی، که تکثر گرایی سریعی را در جنبش‌های اجتماعی جدید این عصر فراهم آورده، معیار اصلی توسعه و پیشرفت اقتصادی و صنعتی کشورهای توسعه یافته شده است.

ادیب ادامه داد: در عصر جدید، پیشرفت‌های فراوان در زمینه‌های هوش مصنوعی، رباتیک، زیست‌فناوری، محاسبات کوانتومی، سیستم‌های فیزیکی – سایبری و فناوری نانو اتفاق افتاده و شاهد این هستیم که همه این فناوری‌ها و نوآوری‌ها، انقلابی بزرگ در روش‌ها و شیوه‌های زندگی ما به وجود آورده و زندگی شخصی و اجتماعی همه ما را تحت تأثیر قرار داده است. ما باید برای تحقق هر کدام از این موارد برنامه ریزی‌های اساسی و عملیاتی را به سرعت تدوین و عملیاتی کنیم.

وی افزود: امروزه همچنین ارکان مختلف قرن فراهوشمند با فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان عنصر اصلی آن در هم تنیده شده و در این میان، روابط میان انسان‌ها و ماشین‌ها بیشترین تغییر را تجربه کرده و تغییر رویکرد در فناوری‌ها از فناوری مولد به فناوری اطلاعات، آغازگر مرحله‌ای جدید از حیات اجتماعی بشر متاورسی خواهد شد که موجبات تحقق شکل جدیدی از جوامع، موسوم به «جامعه نوین اطلاعاتی» بوده و توسعه از نوع اطلاعاتی و ارتباطی، موتور محرکه این نوع از جوامع اطلاعاتی خواهد شد.

ادیب گفت: اینک که تعریف جدیدی از جوامع بشری در جهان در حال شکل‌گیری است و قرن فراهوشمند از پارادایم زندگی برای بقا، به پارادایم زندگی برای رشد و توسعه رویکرد جدیدی را پیدا کرده است و از سویی، رشد اطلاعات و ظرفیت‌های علمی کشور در سال مزین به عنوان پر محتوای «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی» با حمایت حاکمیت روبرو است، این فرصت را غنیمت شمرده و روز جهانی ارتباطات ۲۰۲۲، که با شعار «فناوری‌های دیجیتالی، در خدمت سالمندان و تندرستی در دوره سالمندی» نامگذاری شده‌است را به خانواده بزرگ فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور تبریک عرض می‌کنم.

وی تاکید کرد: بدون شک این باور وجود دارد که صنعت فناوری اطلاعات کشورمان نیز در این شرایط خطیر با پتانسیل‌های فراوانی که در حوزه اپراتورها، مشاورین، پیمانکاران، شرکت‌های تولیدی و بخش‌های خدماتی مرتبط وجود دارد، در صورت حمایت حاکمیت و دولتمردان می‌توانند مدل‌های سنتی کسب و کار حاکم بر آن را به چالش کشیده و از تجربه‌های موفق جهانی در این صنعت بزرگ که دارای بالاترین ارزش افزوده می‌باشد بهره گیری و موجب پیشرفت و رشد کشورمان در سطوح مختلف توسعه شوند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند