تعطیلی موقت تهیه کنندگان تجهیزات اپل و تسلا در چین


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، چند تهیه کننده بزرگ تجهیزات تسلا و اپل تولید در برخی واحدهای خود در چین را متوقف کرده‌اند. این اقدام در راستای اطاعت از سیاست سختگیرانه مصرف انرژی این کشور انجام شده است.

شرکت «یونی مکرون تکنولوژیز» یکی از تهیه کنندگان تجهیزات برای اپل، اعلام کرد برای پیروی از سیاست کاهش مصرف برق دولت محلی، تولید در سه واحد زیرمجموعه آن در چین، از ظهر دیروز تا نیمه شب ۳۰ سپتامبر متوقف می‌شود.

این شرکت معتقد است اقدام مذکور تأثیر زیادی بر فعالیت‌هایش ندارد زیرا کارخانه‌های دیگر آن سطح مورد نظر تولید را تأمین می‌کنند.

توقف موقت تولید شرکت‌ها، در فصل اوج تقاضا برای محصولات الکترونیکی مانند آیفون جدید، زنجیره تأمین ذخایر را در معرض خطر قرار می‌دهد.

یکی از زیرمجموعه‌های فاکسکان نیز اعلام کرد از دیروز تا جمعه هفته جاری تولید خود را در کارخانه مستقر در یکی از شهرهای چین متوقف کرده است.

دلیل کمبود برق چین کاهش ذخایر زغال سنگ و سخت‌تر شدن استانداردهای انتشار گازهای گلخانه‌ای است. این امر سبب شده در برخی مناطق کشور فعالیت صنایع سنگین دچار چالش شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند
بررسی علل ناکامی آمریکا در مقابله با فناوری‌های چینی