تعطیلی ۳۲ گروه تلگرامی در ایتالیا که گواهینامه واکسن می فروختند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، روز گذشته چند گروه تلگرامی در ایتالیا مسدود شدند که کاربران آنها می‌توانستند گواهینامه‌های سلامت کووید ۱۹ جعلی بخرند تا به این ترتیب از سرویس‌ها و فعالیت‌های تفریحی مختلفی استفاده کنند.

مدرک مذکور که «گرین پس»(Green Pass) نام دارد یک گواهینامه کاغذی یا دیجیتالی است که نشان می‌دهد تست تشخیص کووید ۱۹ فردی که حداقل یک دوز واکسن را دریافت کرده، منفی است یا فرد به تازگی از این بیماری بهبود یافته است.

پلیس ایتالیا در بیانیه خود اعلام کرد ۳۲ گروه تلگرامی فعال در این کشور را تعطیل کرده که با دریافت رمرارز به ارزش ۵۰۰ یورو گواهینامه‌های جعلی به هزاران نفر ارائه می‌کردند. در همین راستا ۴ نفر نیز تحت تحقیقات قرار دارند.

دولت ایتالیا این گواهینامه را برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون شهروندان در مواجهه با شیوع سویه دلتا ویروس کرونا به کار گرفته است. اما برخی از شهروندان به آن معترض هستند.

از تاریخ ۶ آگوست در این کشور افراد برای ورود به باشگاه‌های ورزشی، استخرها، موزها، سینماها باید این گواهینامه را ارائه کنند. از یکم سپتامبر ارائه این گواهینامه از سوی دانشجویان، مسافران قطار، کشتی، هواپیما و اتوبوس نیز الزامی خواهد بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند
بررسی علل ناکامی آمریکا در مقابله با فناوری‌های چینی