تعلیق برنامه های مشابه کمبریج آنالیتیکا در فیس بوک


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، فیس بوک می گوید بیش از ۴۰۰ برنامه و اپلیکیشن را که کارکرد و عملکردی مشابه با اپلیکیشن کمبریج آنالیتیکا داشته اند، از این شبکه اجتماعی حذف کرده است.

فیس بوک با صدور بیانیه ای در این زمینه تصریح کرده: از زمان آغاز تحقیقات ما در ماه مارس، در مورد هزاران اپلیکیشن بررسی هایی را انجام داده ایم و بیش از ۴۰۰ برنامه را به علت نگرانی در مورد نحوه به اشتراک گذاری اطلاعات کاربران توسط توسعه دهندگان تعلیق کرده ایم. در ادامه این بیانیه آمده است: در حال تحقیق در این زمینه با عمق بیشتر هستیم.

اولین اپلیکیشنی که در جریان این تحقیقات توسط فیس بوک مسدود شده، مای پرسونالیتی نام دارد.

علت این امر عدم همکاری توسعه دهنده این برنامه در جریان تحقیقات فیس بوک بوده است. تعداد کاربران فیس بوک که اطلاعات خصوصی خود را از طریق این اپلیکیشن به اشتراک گذارده اند بیش از ۴ میلیون نفر برآورد می شود. این برنامه که از سال ۲۰۱۲ فعال بوده، قادر نیست به داده های دوستان کاربران آن دسترسی یابد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

واکنش کاربران به قیمت نجومی «گلکسی فولد»
ردگیری اشیا توسط ربات ها ممکن می شود
سامسونگ از موبایل تاشو و «گلکسی اس ۱۰» رونمایی کرد
انتقال ۲۹ درصد ترافیک جهانی اینترنت به نسل جدید IP آدرسها