تغییر رویکرد شورای پژوهشی مرکز تحقیقات مخابرات


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، وحید یزدانیان در نشست اعضای پژوهشکده فناوری اطلاعات با بیان اینکه رویکرد ما نسبت به شورای پژوهشی تغییر کرده است، گفت: از این پس پروژه‌هایی که به سفارش انجام می‌شود از طرح در این شورا معاف هستند. لذا این اطمینان که کار با سرعت جلو می‌رود، قوت می‌یابد.

وی به استفاده حداکثری از ظرفیت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد و افزود: زمانی که پروژه‌ها در اصطلاح پخته شوند، می‌توانند در معرض دید دیگران قرار گیرند و این مساله درباره نقشه راه بیشتر صدق می‌کند.

یزدانیان گفت: ما در مرکز تحقیقات مخابرات حتی می‌توانیم مجری یا توسعه دهنده کار را از بیرون آورده و کار را در ابعاد کوچک و به شکل آزمایشی اجرا کنیم.

وی با اشاره به یکی از پروژه‌های پژوهشکده فناوری اطلاعات گفت: برنامه عملیاتی خدمات اجباری مبتنی بر اینترنت اشیا خوب است، اما الزام به تنهایی کفایت نمی‌کند و باید یک نرم افزار یا پلتفرم ایجاد شود که پیش زمینه معرفی پروژه باشد.

رئیس مرکز تحقیقات مخابرات خاطرنشان کرد: کار این پژوهشگاه، صنعتی نیست اما می‌توان مانند دانشگاه‌ها و سایر محیط‌های علمی از حداقل امکانات استفاده کرد تا نمونه‌های پایلوت تحقق پیدا کنند.

وی با تاکید بر سیاست مدیریت تحقیقات و راهبری پروژه‌های تحقیقاتی گفت: باید این باور بین همکاران داخل و خارج از مرکز تحقیقات مخابرات ایران به وجود آید که برخی از پروژه‌ها با توجه به برخورداری از ماهیت حاکمیتی، قابلیت برون سپاری ندارند.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر ضرورت ایجاد و توسعه پروژه‌ها در کنار تحقیقات، گفت: سیاست مدیریت تحقیقات باید همسو با راهبری پیش برود.

وی تصریح کرد: به عبارت دقیق‌تر پژوهشگاه ICT می‌تواند علاوه بر نقش تصدی گری، نقش تسهیل گر ایفا کند. زیرا بعضی از پلتفرم‌ها نقش تصدی گری دارد و نظام ما، پشتیبانی مبتنی بر اطلاعات و فناوری اطلاعات است. همچنین در زمینه‌هایی که هزینه نیازسنجی بالا است و یا اقداماتی که در دانشگاه‌ها انجام می‌شود، می‌توان نقش تسهیل گر و حامی ایفا کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ
قدردانی مدیرعامل مخابرات از خانواده بزرگ مخابرات کشور