تغییر نام جلوی برخورد قضائی و نظارتی با فیس‌بوک را نمی‌گیرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، با توجه به آسیب‌های اجتماعی بالقوه و بالفعل ناشی از عملکرد فیس‌بوک، حتی در صورت تغییر نام این شبکه اجتماعی باز هم پرونده تخلفات آن بررسی خواهد شد.

در روزهای اخیر اخباری در مورد برنامه‌های فیس‌بوک برای تغییر نام مطرح شده تا اثرات نامطلوب انتشار حجم زیادی از اخبار منفی در مورد تخلفات فیس‌بوک خنثی شود. همچنین در هفته‌های اخیر افشاگری‌های فرانسیس هاوگن در مورد تأثیر فیس‌بوک بر دوقطبی شدن جامعه آمریکا، تضعیف دموکراسی و آسیب زدن به نوجوانان و جوانان و به خصوص دختران کم سن و سال بازتاب زیادی در جامعه آمریکا داشته است.

جیمز کردول تحلیل گر موسه آتلانتیک اکوئیتیز می‌گوید: نمایندگان کنگره و سیاستمداران به اندازه کافی باهوش هستند که فریب تغییر نام فیس‌بوک را نخورند.

ماریسا مولویهیل، رئیس مؤسسه مشاوره بازاریابی پروفت هم می‌گوید: تغییر نام می‌تواند استراتژی مؤثری برای زیرمجموعه‌های یک مؤسسه برای تداوم حسن شهرتشان باشد، اما رسانه‌ها و رگولاتوری ها بدین خاطر از تحقیقات و تلاش برای اصلاح چنین مجموعه‌هایی دست برنمی دارند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تبیین خدمات قابل ارائه در حوزه مقابله با حوادث فضای‌ مجازی
حمله سایبری به سیستمهای فناوری اطلاعات فولاد کشور دفع شد
دومین پرتاب تحقیقاتی ماهواره بر «ذوالجناح» انجام شد
تبدیل وضعیت دو پژوهشکده پژوهشگاه فضایی ایران از اصولی به قطعی