تفاهم سه جانبه برای حمایت از شرکتهای دانش بنیان فضایی منعقد شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، در مراسم اختتامیه گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ‌های حوزه فضایی با حضور محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تفاهم نامه سه جانبه به امضای علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، مرتضی براری معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی و حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران رسید.

این تفاهم‌نامه به منظور فراهم آوردن زمینه همکاری‌های سازنده برای حمایت از توسعه و تجاری سازی فناوری‌ها، کاربردها و خدمات فضاپایه و صنایع وابسته در راستای توسعه محصولات و خدمات مورد نیاز و تعمیق سطح فناوری کشور منعقد شد.

از اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه، تقویت ارتباط ذی‌نفعان زیست بوم نوآوری فضایی و ایجاد شبکه و خوشه فناورانه و نوآورانه، به ویژه با مشارکت سازمان‌ها و شرکت‌های بلوغ یافته و شرکت‌های کوچک و متوسط فناور و دانش‌بنیان است.

در مفاد این تفاهم‌نامه، بر همکاری در زمینه تامین منابع مالی مورد نیاز برای توسعه و تجاری سازی فناوری ها و خدمات فضاپایه و صنایع وابسته، به ویژه از طریق صندوق‌های پژوهش و فناوری غیردولتی موجود یا ایجاد صندوق‌های جدید با مشارکت سایر شرکت‌ها و سازمان‌های فعال در حوزه فضایی تاکید شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنترل دستگاه های الکترونیکی با حرکات دست
نخستین جلسه دادرسی شکایت علیه گوگل تعیین شد
مایکروسافت کاربران را مجبور به استفاده از مرورگر جدید می‌کند
فیلترینگ ناقص باعث شد بیش از ٣٠ میلیون فیلترشکن اضافه شود