تفاهم نامه شرکت گسترش الکترونیک مبین و شهرداری شیراز منعقد شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، تفاهم‌نامه همکاری شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران و شهرداری شیراز بین حسین بذرافشان، مدیرعامل و عضو هیأت مدیره شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و حیدر اسکندر پور، شهردار شیراز به امضا رسید.

در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، بذرافشان با بیان اینکه شروع همکاری بین مبین ایران و شهرداری شیراز را به فال نیک می‌گیریم، گفت: وظیفه خود می‌دانیم که نقش جدی‌ای را در زمینه‌ زیرساخت‌های کشور داشته باشیم، هر چند که در ۱۰ سال اخیر اقدامات مؤثری انجام‌شده و باید اقدامات مختلفی برای ایجاد و استقرار بستر تکنولوژی‌های آینده صورت گیرد.

وی تصریح کرد: تکنولوژی‌های مختلفی که می‌تواند آینده دنیا را بسازد، باید در اختیار مجموع حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد تا سایر شرکت‌های کوچک و بزرگ بخش خصوصی فعالیت‌های خود را گسترش دهند.

بذرافشان اظهار کرد: اینترنت اشیاء و شهر هوشمند یکی از مواردی است که باید زیرساخت‌های آن مهیا شود تا بتوانیم بازار خوبی برای شرکت خصوصی ایجاد کنیم.

مدیرعامل شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران گفت: شهر شیراز به دلیل اهمیت بالای خود در کشور و زیرساخت‌های آن و تیم خوب مدیریتی که دارد، در زمره اولین شهرهایی است که شرکت مبین ایران برای اجرای برخی اقدامات در نظر گرفته که البته این تفاهم‌نامه به نگاه درست و آینده‌نگری مدیریت فعلی شهر شیراز بازمی‌گردد.

وی در ادامه اظهار کرد:  امیدوارم  شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران بتواند شریک و همکار خوبی برای شهرداری شیراز باشد تا بتوانیم آرمان و هدف هوشمند سازی شهر شیراز را با کمک یکدیگر اجرایی کنیم.

بذرافشان  بابیان اینکه امضای تفاهم‌نامه همکاری با شهرداری شیراز گام اول و آغاز اهداف بزرگ‌تری محسوب می‌شود، گفت: قطعاً با کمک یکدیگر می‌توانیم کارهای بزرگی را پیش ببریم.

مدیرعامل شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران اضافه کرد: شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران می‌کوشد با ایجاد زیرساخت‌های یکپارچه ارتباطی، توسعه و کاربردهای متناسب با شهر هوشمند گامی مؤثر در توسعه و رشد کشور در جهت تحقق اهداف و آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران بردارد.

وی  افزود: مگاپروژه شهر هوشمند شیراز با هدف ایجاد اولین و بزرگ‌ترین شهر دیجیتال در کشور متناسب با زندگی دیجیتال و ارائه خدمات مرتبط برای شهروندان، سازمان‌های دولتی و خصوصی در این شهر اجرا خواهد شد.

بذرافشان گفت: در این مگاپروژه از محل ارائه خدمات مبتنی بر نیازمندی‌های اساسی شهروندان و از طریق کانال‌ها و بسترهای متنوع دیجیتالی در قالب یک پلتفرم جامع سعی در افزایش رضایتمندی شهروندان خواهد شد.

در ادامه‌ این مراسم، حیدر اسکندر پور، شهردار شیراز گفت: در طول یک دهه اخیر، شهرداری‌های کلان‌شهرها به دنبال هوشمندسازی بوده و هستند اما چون تجربه و شناخت لازم را نداشته و باوجود ایجاد برخی زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها، توفیق آن‌چنانی در این زمینه حاصل نشده است.

وی افزود: با آنکه شهرداری تهران با ساختار عریض و طویل و کلان خود اقداماتی در این راستا داشته اما خروجی مناسبی در این خصوص حاصل نشده است.

اسکندرپور اظهار داشت: باآنکه همه فعالیت‌های شهری در اختیار شهرداری نیست ولی باید سایر نهادها و دولت در زمینه‌ نظام هوشمندسازی اقداماتی را انجام دهند.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: در شهرداری این شهر، علاقه‌مندی خاصی نسبت به هوشمندسازی شیراز وجود دارد اما پراکنده‌کاری و اجرای برخی کارها به‌صورت مستقل و به دور از نگاه‌های کلان منجر به آن شده که خروجی نهایی، مطلوبیت لازم را نداشته باشد.

وی در توضیح بیشتر این موضوع گفت: ستاد هوشمندسازی شهر شیراز از چند ماه قبل فعالیت خود را آغاز کرده است و در این زمینه از کمک‌های اعضای هیأت علمی و برخی کارشناسان شهرداری استفاده‌شده و دبیرخانه مرکزی آن تشکیل‌شده تا مانع از پراکنده کاری در این خصوص شویم.

وی تصریح کرد: سازمان فاوا و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهر شیراز به صورت جزیره‌ای اقدامات هوشمندسازی این شهر را پیگیری کرده و با آنکه پلن خاصی برای آن وجود داشت اما خروجی مطلوب نبود.

اسکندرپور گفت: روز گذشته با سفیر ایران در دوبلین مذاکره‌ای داشتم که قرار شد با همکاری شهرداری دوبلین فعالیت‌هایی در زمینه هوشمندسازی شیراز انجام شود ضمن اینکه مذاکراتی نیز با  کره‌جنوبی برای هوشمندسازی شیراز آغاز کرده‌ایم.

وی تأکید کرد: نقشه‌ راه مشخصی برای اجرای تفاهم‌نامه منعقدشده امروز وجود داشته باشد، ضمن اینکه خروجی نهایی این کار نیز باید کاملا مشخص باشد و مردم آن را به صورت ملموس درک کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

رئیس گوگل خواستار برابری نژادی در امریکا شد
هوش مصنوعی جهش آینده کرونا را پیش بینی می‌کند
۷۰ هزار سیم کارت مزاحم پیامکی در ۳ ماه قطع شد
الون ماسک خواهان تجزیه آمازون شد