تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول بابت توسعه روستایی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آئین اتصال روستاهای استان هرمزگان به شبکه ملی اطلاعات صبح امروز ۲۰ اسفندماه با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار هرمزگان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و مسؤولان این استان برگزار شد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با بیان اینکه همه اجزای اجرایی کشور پیگیر امر توسعه روستایی هستند، اظهار کرد: در سفر شهریورماه به این استان، قول داده بودم که پیگیر امر توسعه روستایی باشم و در راستای این مهم، امروز شاهدیم شاخص توسعه روستایی از ۶۰ به ۸۲ درصد رسیده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: مطابق با برنامه می‌بایست به شاخص ۸۰ درصد می‌رسیدیم که اکنون از این میزان عبور کرده ایم. قول داده بودیم همه توانمان را بر روی رفع مشکلات بچه‌های مناطق محروم بگذاریم و حتی زمینه‌ای برای ورود آنها به بازارهای فرامنطقه ای در جهت رونق اقتصادی شویم، که اکنون به قولم عمل کردم.

وی گفت: ۲۸۱ روستای استان هرمزگان تا امروز به شبکه جهانی اینترنت متصل شدند و ۲۵ روستای دیگر نیز تا پایان سال به این شبکه متصل خواهند شد که مجموعاً ۳۰۶ روستا می‌شود؛ مبنای ما اتصال ۱۰۰ درصد روستاها به شبکه است.

وزیر ارتباطات ضمن تشکر از همراه اول برای کمک به این امر توسعه، اظهار کرد: لازم به ذکر می دانم که همراه اول بزودی تکنولوژی ۵G را در قشم و بندرعباس نیز راه اندازی خواهد کرد و این خبر خوشی برای مردم این مناطق است.

فریدون همتی، استاندار هرمزگان نیز با بیان اینکه در اجرای این پروژه‌های ارتباطی، توانستیم در مدت زمان کوتاهی و با سرمایه ۱۸۶ میلیارد تومان در مناطق کوهستانی و صعب العبور کار را پیش ببریم، اظهار کرد: امروز ارتباطات جزو نیازهای اولیه مردم است؛ اهمیت آن را تنها زمانیکه می‌توانیم درک کنیم که ارتباطی قطع شود.

وی با تأکید بر اینکه سرمایه گذاری در ارتباطات، مفید و نتیجه بخش است، عنوان کرد: در شرایط کرونایی دیدیم که ابزار ارتباطی تا چه میزان می‌تواند فرصت‌های جدید خلق و زندگی مردم را تسهیل کند.

احد قویدل، مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان هرمزگان نیز در این مراسم با بیان اینکه ظرف شش ماه گذشته و با سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رشد خوبی در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان شاهد بوده است، اظهار کرد: میزان اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات در شش ماه گذشته از ۶۰ درصد به ۸۲ درصد رسیده است.

وی افزود: همراه اول در این راستا توانسته است با ایجاد و ارتقای ۹۷ سایت، ۱۴۰ روستای استان هرمزگان را تحت پوشش خدمات خود درآورد.
در این مراسم یکی از سایت‌های احداث شده توسط همراه اول در روستای پور از بخش احمدی به صورت نمادین با حضور فرماندار شهرستان حاجی آباد و دستور وزیر ارتباطات مورد بهره برداری قرار گرفت.

طی دو سال اخیر از ۵۲۰ سایت جاده‌ای و روستایی استان هرمزگان ۳۰۵ سایت توسط همراه اول به فناوری‌های ۳G و ۴G ارتقا پیدا کرده اند که حدود ۵۸ درصد سایت‌ها را شامل می‌شود. همچنین از ۲۵ سایت همراه اول در شهرستان بشاگرد ۱۳ سایت به فناوری ۳G و ۴G مجهز شده اند که حدود ۵۲ درصد سایت هاست.

طبق آخرین آمار منتشر شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همراه اول حدود ۴۵ هزار روستا در سراسر کشور را تحت پوشش خود قرار داده است که بیش از دو برابر روستاهای تحت پوشش اپراتورهای دیگر است.

همچنین اپراتور اول بیش از ۸۲ هزار کیلومتر از جاده‌های اصلی و فرعی کشور را تحت پوشش قرار داده که از مجموع جاده‌های تحت پوشش اپراتورهای رقیب بیشتر است.

همراه اول ضمن ارائه آخرین فناوری‌های تلفن همراه از جمله ۵G و سرویس‌های قابل ارائه بر بستر آن در کشور، با شعار تحقق رؤیای دیجیتال، توسعه روستایی و توجه ویژه به مناطق محروم را نیز سرلوحه کار خود قرار داده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آمار تراکنشهای دیجیتال/ بلوغ ۷۰ درصدی دستگاهها در خدمات الکترونیک
آمریکا با ادغام انویدیا و ARM مخالفت کرد
افشاگر فیس بوک درباره اصلاح قانون به کنگره مشاوره داد
تقاضا برای آیفون ۱۳ کاهش یافت