تلاش اوکراین برای انتقال داده‌ها و سرورهای حساس به کشوری دیگر


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز ویکتور ژورا، معاون سرویس دولتی ارتباطات ویژه و حفاظت اطلاعات اوکراین، تاکید کرد اداره وی در حال برنامه‌ریزی برای حوادث احتمالی است و این موضوع نشان می‌دهد اوکراینی‌ها می‌خواهند در برابر هرگونه تهدید روسیه برای ضبط اسناد حساس دولتی آماده باشند.

به گفته وی اولین طرح حفاظت از زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در اوکراین بوده و انتقال آنها به کشوری دیگر تنها یک طرح ثانویه خواهد بود.

ژورا گفت: این اقدام تنها پس از تغییرات قانونی که توسط قانونگذاران اوکراینی تصویب شده، ممکن است رخ دهد. مقامات دولتی قبلاً تجهیزات فنی و پشتیبان را به مناطق امن تر اوکراین که فعلاً خارج از دسترس نیروهای روسی است، منتقل کرده‌اند.

وی افزود: اوکراین پیشنهادهایی برای میزبانی داده‌ها از کشورهای مختلف دریافت کرده ولی از افشای نام آنها خودداری کرد.

این مقام دولتی اوکراین گفت: به دلیل مجاورت جغرافیایی، یک مکان اروپایی ترجیح داده می‌شود. با این حال گزینه‌های زیادی وجود دارد. از همه پیشنهادها استقبال می‌شود و ارزش بررسی دارند.

پیش از این در زمان فتح سریع کابل توسط طالبان، نیروهای طالبان توانستند به داده‌های حساس دولت قبلی از جمله اطلاعات حقوق و دستمزد کارمندان و سربازان دولت افغانستان دسترسی پیدا کند. طالبان به طور بالقوه می‌توانستند از این طریق سرنخ‌هایی در مورد چگونگی دستگیری یا از بین بردن مخالفان داخلی به دست آورند.

نگرانی‌های مشابهی در اوکراین نیز وجود دارد. اگر روسیه بخواهد این کشور را کنترل کند، دسترسی به پایگاه‌های داده و پرونده‌های اطلاعاتی دولت اوکراین می‌تواند مفید باشد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند