توافق درباره مالیات دیجیتال جهانی تا ۲۰۲۴ میلادی به تعویق افتاد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مقامات امیدوار بودند این توافق در اواسط سال جاری میلادی امضا شود. با انجام این اقدام کشورهای مختلف حق وضع مالیات بر شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل و اپل می یابند.

این یکی از دو موضوع اصلی اصلاحات مالیات فرامرزی است که حداقل مالیات شرکتی ۱۵ درصدی بر شرکت های بزرگ نیز بخشی از آن به حساب می آید.

لوماری پس از ریاست جلسه ای با حضور وزرای اقتصاد اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: ما در خصوص ستون یکم( مالیات دیجیتال) از هیچ تلاشی برای متقاعد کردن جامعه جهانی و اعضای سازمان OECD برای تلاش بیشتر جهت اجماع میان آنها در ماه های آتی فروگذار نمی کنیم.

او در ادامه افزود: این اجماع نظر احتمالاً در پایان ۲۰۲۳ میلادی یا اوایل ۲۰۲۴ میلادی اتفاق بیفتد. نکته مهم بازبینی کلی سیستم مالیات بندی بین المللی است.

حدود ۱۴۰ کشور جهان در اکتبر ۲۰۲۲ میلادی توافق کردند قوانین بین المللی مالیات را برای نخستین بار بازنویسی کنند و ۲۰۲۳ میلادی را مهلت اجرای آن اعلام کردند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند