توان بخش دانشگاهی و دانش بنیان در ICT زیر یک چتر قرار می گیرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، وحید یزدانیان در مراسم روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که امروز در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، بر اعتقاد وزیر ارتباطات و مجموعه این وزارتخانه بر فعالیت‌های دانش بنیان و تولید ملی در قالب اهداف شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد و گفت: حضور دکتر زارع پور و نگرش ایشان به این حوزه، باعث دلگرمی فعالان بخش خصوصی و دانشگاهیان و فرهیختگان این حوزه شده است.

وی گفت: بنابر راهنمایی وزیر ارتباطات، تمامی توان موجود در بخش دانشگاهی، مراکز تحقیقاتی و دانش بنیان را زیر یک چتر جمع می‌کنیم تا آن رشد نمایی مدنظر در حوزه ICT که مورد تاکید وزیر ارتباطات است، اتفاق بیافتد.

یزدانیان بر استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات برای سالمندی بهتر سالمندان و افزایش کیفی خدمات به این قشر از جامعه با توجه به شعار روز جهانی ارتباطات تاکید کرد.

در این مراسم همچنین بهزاد رحیمی عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه ارائه خدمات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به جا و به موقع اتفاق افتاده است، گفت: ما در بازه زمانی ۱۰ ساله موفق شدیم که به استقلال و صادر کردن فناوری در این حوزه دست یابیم. در این دوران تحریم‌های سخت و ظالمانه را طی کردیم و یکی از نقاط هدف در این تحریم‌ها، بخش فناوری اطلاعات بود که این هدف هم اکنون خنثی شده است.

وی با بیان اینکه در دوران کرونا، نقطه عطف و شکوفایی حوزه فناوری اطلاعات بوده است و فناوری اطلاعات توانست جای خالی آموزش، مراجعات و خدمت الکترونیکی را پر کند، افزود: مطالبه مردم همچنان دسترسی به اینترنت و ارتباطات و فناوری اطلاعات است و ما در مجلس آمادگی داریم برای پیشبرد اهداف این حوزه و اهداف مدنظر قانون برنامه ششم توسعه گام‌های مؤثری برداریم.

وی با اشاره به رویکرد شعار روز جهانی ارتباطات که مربوط به سالمندی و استفاده از فناوری اطلاعات است، گفت: جامعه ایران به سمت سالمندی می‌رود و جای خالی خدمات ICT در این حوزه احساس می‌شود. براین اساس باید در کنار شعار سال که «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» است، برای سالمندی از ظرفیت این بخش نیز بهره ببریم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند