توسعه زیست‌بوم اینترنت اشیا با اجرای ۵ طرح جدید


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، حوزه اینترنت اشیا در کشور با اجرایی شدن ۵ طرح جدید، جلوه مدرن‌تر و کارآمدتری به خود خواهد گرفت.

اینترنت اشیا در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های بی‌سابقه‌ای را به خود دیده است. امکانات فراوانی که اینترنت اشیا در اختیار بشر قرار داده سبب شده تا کشورها، برنامه مدون و پرشتابی را برای توسعه این فناوری به خدمت گرفته و از آن به عنوان یک ابزار رقابتی استفاده کنند.

در همین زمینه، ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، پیگیری طرح‌های تأیید شده کارگروه اینترنت اشیا که در حال انجام است و برگزاری جلسه با مجریان طرح‌ها را به‌عنوان یکی از مأموریت‌های مهم خود در نظر گرفته است.

از جمله این طرح‌ها، می‌توان به ۵ عنوان مهم که ظرفیت‌های شگرفی را در حوزه اینترنت اشیا فراهم آورده اند، اشاره کرد.

یکی از این طرح‌ها به شناسایی ظرفیت‌ها و فرصت‌های توسعه بازار فناوری اینترنت اشیا و اولویت‌های سیاست‌گذاری آن در کشور می‌پردازد.

طرح دیگر مربوط به حوزه هوشمندسازی حمل‌ونقل جاده‌ای بر اساس اینترنت اشیا است.

یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی، پیاده‎ سازی و اجرای شبکه LoRaWAN در تهران شده است.

طرح دیگر به کشاورزی هوشمند در بستر اینترنت اشیا پرداخته است.

در زمینه توسعه فناوری مرتبط با سیستم سلامت هوشمند مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا نیز اپلیکیشنی با هدف هوشمندسازی در حوزه سلامت طراحی شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اپ استور بومی روسیه هم از راه رسید
بکارگیری تجربیات ارتش در بومی‌سازی تجهیزات نرم‌افزاری وسخت‌افزاری
تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد