توسعه شبکه فیبرنوری از چهارمحال و بختیاری آغاز شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، مهرداد ترابیان گفت: در این طرح قرار است با همکاری شرکت مخابرات ایران تا پایان شهریور ۹۸ نزدیک به ۵ هزار کیلومتر فیبرنوری در نقاط مختلف کشور نصب و راه اندازی شود. البته ظرفیت بیشتری به استان های محروم اختصاص پیدا کرده است.

مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: فیبرنوری زیرساخت توسعه ارتباطات به حساب می آید. از این‌رو برای ایجاد ارتباطی با کیفیت و با سرعت بالا تعدادی از روستاهای کشور، طرحی برای کشیدن نزدیک به ۵هزار کیلومتر فیبرنوری برای ایجاد با ظرفیت و کیفیت بیشتر ارتباطات تدوین و به مرحله اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه تا پایان شهریور سال آینده قرار است احداث این طرح به پایان برسد، افزود: این پروژه با همکاری شرکت مخابرات ایران از ماه گذشته به عنوان پایلوت در استان چهارمحال و بختیاری اجرا شد و ظرفیت بیشتری به استان های محروم مانند فارس، کرمان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و خراسان شمالی اختصاص پیدا کرده است.

به گفته ترابیان، مطابق برنامه ریزی انجام شده در استان های محروم، عملیات کشیدن بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتر و مابقی استان ها ۱۰۰ کیلومتر فیبرنوری اجرایی می شود.

روز گذشته، وزیر ارتباطات از شروع علمیات احداث ۴۹۶۰ کیلومتر فیبرنوری در نقاط مختلف کشور برای افزایش کیفیت خدمات نسل سوم و چهارم ارتباطات در حاشیه شهرها و جاده ها خبر داد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

توافق جدید کشورهای G7 چگونه آینده حکمرانی داده را تغییر می دهد
شناسایی گسل‌ها و فرونشست‌ها ماهواره‌ای می‌شود
اطلاعیه مرکز ملی فضای مجازی درباره حمله سایبری به سامانه سوخت
تمام زیرساخت‌های ارتباطی کشور بدون مشکل در حال خدمات‌رسانی هستند