توسعه فناوری فضایی یک ضرورت مدیریت صحیح کشور است


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فضایی ایران، کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با حضور در پژوهشگاه فضایی ایران از دستاوردهای فضایی سازمان و پژوهشگاه فضایی ایران بازدید کرد.

وی در این نشست با ابراز خرسندی از بازدید دستاوردهای حوزه فضایی گفت: آشنایی با ظرفیت‌های فضایی کشور فرصت مغتنمی بود و از تلاش و کوشش تمام متخصصین این حوزه برای فراهم کردن این ظرفیت‌ها برای کشور تشکر می کنم.

خرازی افزود: توسعه فناوری فضایی در کشور یک ضرورت برای مدیریت صحیح و بهینه کلان کشور است چرا که اگر به اطلاعات صحیح و به روز دسترسی نداشته باشیم، نمی توانیم تصمیمات صحیح و مبتنی بر واقعیت برای مدیریت یکپارچه و صحیح کشور اتخاذ کنیم.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجه توجه مقامات عالی کشور به توسعه فناوری فضایی کشور را ضروری دانست و افزود: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همواره نسبت به توسعه این فناوری در کشور تاکید ویژه داشته اند و دارند و توسعه این فناوری را از جنبه خدمات و کاربردهای بسیار آن چه در مدیریت کشور و چه در کمک به دیگر صنایع کشور بسیار ضروری می دانند.

وی ادامه داد: در حوزه فضایی کشور لازم است تا با پرهیز از موازی کاری‌های زائد و استفاده از تمام توان و ظرفیت مراکز علمی و صنعتی و دانشگاه‌ها، از منابع و امکانات کشور بصورت صحیح و یکپارچه بهره برداری شود.

خرازی گفت: همانطور که در بسیاری از حوزه‌ها تحریم‌ها نه تنها نتوانست جلو پیشرفت کشور را بگیرد، بلکه باعث شد تا روی پای خود بایستیم، در حوزه فضایی نیز اراده و توان این جوانان و متخصصان مسیر توسعه علم و فناوری فضایی کشور را هموار خواهد کرد و شاهد پیشرفت و تعالی کشور در این عرصه خواهیم بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی منصوب شد
کتاب «اخلاق و فناوری» به فارسی ترجمه می شود
شاتل موبایل بسته‌های اینترنت ویژه دوره قرنطینه ارائه کرد
۷ ایالت آمریکا از گوگل شکایت می کنند