توسعه کسب وکارهای فضاپایه در سال ۹۹ شتاب می گیرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در توئیتر نوشت: سال آینده، سال شتاب بخشی به توسعه کسب و کارهای فضاپایه با توسعه مراکز نوآوری خواهد بود.

وی با اشاره به ۳ گام اساسی سازمان فضایی ایران برای کاربردی کردن صنعت فضایی، گفت: تامین داده‌های ماهواره‌ای با قابلیت دریافت آنلاین از ۱۲ ماهواره و با دقت بالا، مرکز آرشیو و پردازش داده‌های ماهواره‌ای و پلتفرم ارائه سرویس‌ به کسب و کارهای فضاپایه، ۳ گام اجرای این هدف محسوب می شود.

رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به ۳ جریان مهم در شکل دهی به اکوسیستم استارت‌آپ‌های فضاپایه در جهان نیز تاکید کرد: افزایش تعداد و حجم سرمایه‌گذاری صندوق های خطرپذیر (VC ) در دنیا، سودآوری ثابت و پایدار حوزه فضایی برای سرمایه گذاران و نیز تبدیل ذی نفعان دولتی به عنوان یکی از بزرگترین مشتریان بالقوه خدمات استارت‌آپ‌های فضاپایه، باعث شکل گیری استارت‌آپهای فضاپایه شده است.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه خدمات فناورانه در راستای حل چالش‌های کشور، نیاز دستگاه‌های اجرایی است و بودجه مورد نیاز نیز برای آن وجود دارد، گفت: مساله اصلی در کشور ما ایجاد ارتباط دوسویه میان دستگاههای اجرایی و استارت‌آپ‌ها و ایجاد نیاز به خدمات خلاقانه آنها است که این مساله حتی باعث صرفه جویی در منابع آنها خواهد شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تمام مدارک تحصیلی از سال ۸۵ در سامانه‌ استعلام ثبت شد
مطالبه گری شهروندان از حاکمیت درباره ویدئوی جنجالی یک خواننده
پایش ماهواره‌ای تغییرات یکساله مساحت آبی کشور
گوشی جدید ایسوس با ۱۸ گیگابایت رم عرضه می‌شود