توضیح سخنگوی وزارت ارتباطات درباره رتبه اینترنت ایران


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، جمال هادیان در توئیتی با اشاره به جدیدترین اطلاعات سایت اسپیدتست از وضعیت اینترنت کشورها از جمله ایران، نوشت: هرچند اطلاعات این سایت بر اساس میانگین متوسط تعداد درخواست‌های سرعت در هر کشور محاسبه می‌شود که به دلیل مشخص نبودن تعداد نمونه‌ها و مکان نمونه‌گیری چندان هم مورد اعتماد نیست اما بر اساس اطلاعات این سایت، سرعت متوسط اینترنت همراه در ایران حدود ۲۳ مگابیت بر ثانیه است.

وی گفت: این سرعت با میانگین جهانی (۲۹.۶ مگابیت) تفاوت چندانی ندارد. این سرعت در شش‌ماه گذشته (غیر از دو ماه اخیر) رو به بهبود بوده و در آذرماه به ۲۵.۲ مگابیت هم رسیده است.

توضیح سخنگوی وزارت ارتباطات درباره رتبه اینترنت ایران

هادیان ادامه داد: ایران از نظر متوسط سرعت اینترنت همراه از میان ۱۴۰ کشور در رتبه ۷۷ قرار دارد و افغانستان، ترکمنستان و یمن به ترتیب در رتبه ۱۳۸، ۱۳۹ و ۱۴۰ قرار دارند. مقایسه مداوم سرعت اینترنت ایران با کشورهای آخر این جدول، قیاس مع‌الفارق است و اگر از روی ناآگاهی و بی‌انصافی نباشد حتماً پروژه‌ای است برای تخریب!

مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات تاکید کرد: درست است که همه ما از سرعت فعلی اینترنت رضایت نداریم و دنبال سرعت‌های بالای جدول هستیم و حق هم داریم؛ اما مگر می‌شود کسی با قیاس غیر واقعی، کشور خودش را تخریب کند؟

توضیح سخنگوی وزارت ارتباطات درباره رتبه اینترنت ایران

وی گفت: هرچند سرعت اینترنت موبایل در ایران نزدیک به سرعت میانگین جهانی است اما کافی نیست و باید به شرایط ایده‌آل برسد. مهمتر از این بهبود سرعت اینترنت ثابت است که فعلاً در قعر جدولیم؛ اما با اجرای طرح FTTH و صبوری کاربران و همت خدمتگزاران در دولت و بخش خصوصی، روزبه‌روز وضع‌مان بهتر خواهد شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟