تولید الکترولیت جدید باتری برای شارژ طولانی مدت خودروهای برقی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، محققان الکترولیت جدیدی را برای شارژ باتری خودروهای برقی تولید کرده اند که دارای موادی نرم و در عین حال مستحکم بوده و عمر و دوام باتری را نیز افزایش می‌دهد و باعث می‌شود در درازمدت توانایی خود را برای شارژ باکیفیت از دست ندهد.

در باتری‌های جدید از فلز لیتیوم خالص و نیز لایه‌های حفاظتی از جنس نانولوله‌های کربنی استفاده شده که چگالی بالایی دارد و لذا ظرفیت شارژ آن نسبت به باتری‌های امروزی لیتیومی تا ده برابر افزایش می‌یابد و سرعت شارژ آن نیز بیشتر خواهد بود. این دستاورد از شکل گیری دندریت هایی که سطح گرافیتی آند را نیز می‌خورند و موجب گرمای شدید و آتش سوزی می‌شوند نیز جلوگیری می‌کند.

پژوهشگران دانشگاه کارنگی ملون که الکترودهای جدید را تولید کرده اند می‌گویند در مدل نهایی این باتری‌ها از پلیمرهای نرم و متخلخل با سوراخ‌های ریز پرشده از ذرات سرامیکی در مقیاس نانو استفاده می‌شود. آنان امیدوارند این باتری‌ها زمینه را برای تولید خودروهایی فراهم کند که با یک بار شارژ بتوانند بیش از هزار کیلومتر را طی کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشکلات برگزاری مناقصات حوزه ICT در حضور زارع پور تشریح شد
تشکیل کمیته تامین تجهیزات پروژه اینترنت فیبرنوری
برچسب هشدار اخبار دروغین جنگ اوکراین به توئیتر اضافه می‌شود
تیم‌های برتر در حل چالش‌های هوش مصنوعی همراه اول معرفی شدند